Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kongres FIVB w Cagliari

Kongres FIVB w Cagliari

fot. archiwum

W piątek we włoskim Cagliari rozpoczyna się 34. Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej - największej na świecie federacji sportowej. Delegatami Polskiego Związku Piłki Siatkowej są Mirosław Przedpełski i Artur Popko.

Kongres poprzedziły spotkania organów FIVB i dyskusje panelowe poświęcone rozwojowi siatkówki w skali globalnej. Zwrócono uwagę na wykorzystanie nowoczesnych form komunikacji medialnej w promocji siatkówki. Tu zasadniczym przykładem ich wdrażania były polskie mistrzostwa świata. Wiele uwagi podczas spotkań tematycznych poświęcono globalnemu rozwojowi siatkówki, szczególnie w krajach Azji i Afryki.

W ostatnich dwóch latach na programy rozwojowe FIVB przeznaczyła ponad 25 milionów dolarów. To były dobrze zainwestowane pieniądze. Efekty programów są satysfakcjonujące. To nie znaczy, że nie powinniśmy jeszcze szerzej promować siatkówki. Tu znaczącą rolę powinny odegrać kraje wiodące w naszej dyscyplinie. Jeszcze mocniej musimy zacieśnić współpracę z rządami, rozwijać e-learning – powiedział Ary S. Graca, prezydent FIVB.

Kongres ma charakter sprawozdawczy, ale to nie znaczy, że nie będą podjęte ważne decyzje. Spodziewam się, że wprowadzony zostanie, a właściwie przywrócony przepis o „świętości” siatki. Każde dotknięcie znowu będzie błędem. To uprości zasady dla graczy i widzów oraz ograniczy niebezpieczeństwa kontuzji, które w dotychczasowej formule, przy ostrej walce na siatce były spore – mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS-u, członek Prezydium Zarządu FIVB ds. marketingu i telewizji. – Niewykluczone, że ustanowione zostaną nowe zasady kadencyjności prezydenta FIVB. Według nowego projektu szef FIVB wybierany będzie na pierwszą ośmioletnią kadencję. Druga trwać może już tylko cztery lata. Przewidziano okres przejściowy. Kadencja obecnego prezydenta trwać będzie najpierw cztery lata. Jeśli będzie starał się o reelekcję, wówczas po wyborze druga trwać będzie osiem lat – dodaje szef polskiej federacji.Podczas spotkań poprzedzających kongres wyraźnie widać, że nasze polskie mistrzostwa świata dały nowy impuls organizacji. W wielu wystąpieniach, dyskusjach, rozmowach kuluarowych przytacza się Polskę i polskie rozwiązania jako kreatywne, sprawdzone i wzorcowe – mówi Artur Popko, pierwszy wiceprezes PZPS-u. – To miłe, że nas komplementują, ale to także duże zobowiązanie. Naprawdę jesteśmy awangardą światowej siatkówki, ale też zdajemy sobie sprawę z tego, że to oznacza rownież odpowiedzialność – wyjaśnia. Kongres zakończy się w sobotę.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved