Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Eks-resoviak wraca do Serie A

Eks-resoviak wraca do Serie A

fot. Joanna Skólimowska

Do Resovii przychodził jako gwiazda mająca stanowić o sile zespołu z Podkarpacia. Dla Petera Veresa sezon w PlusLidze nie był jednak najlepszy. Węgier długo nie mógł znaleźć nowego klubu, rękę do niego wyciągnęli włodarze Revivre Milano.

35-letni zawodnik w barwach Resovii Rzeszów rozegrał dość nierówny sezon. Tym samym po zakończeniu rozgrywek włodarze wicemistrza Polski podjęli decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z Węgrem. Peter Veres wyjątkowo długo pozostawał bez klubu. Zanotował co prawda krótki epizod w Katarze, grając w tamtejszym Al Rayyan, jednak wciąż nie był to powrót do siatkówki na najwyższym poziomie. Ostatecznie zawodnik doszedł do porozumienia z zespołem Serie A. Tym samym po siedmiu latach przerwy Węgier wraca na włoskie parkiety. Nowym klubem doświadczonego przyjmującego będzie Revivre Milano.

Po sezonie 2007.2008 w barwach włoskiego Acqua Paradiso Gabeca Montichiari Węgier zostawił Serie A, decydując się na grę w rosyjskiej Superlidze. Na włoskich parkietach Veres spędził jednak niemało czasu, grając wcześniej w Weronie (2007 r., skończył ten sezon ligowy już w Montichiari). Początki włoskiej przygody reprezentanta Węgier sięgają 2000 roku, kiedy to po sezonie gry w Yahoo! Italia Volley Ferrara przeszedł do Senza Confini Trieste (2001/2002), po roku wracając jednak do Ferrary. Veres występował także w innym klubie Serie A1 (w sezonie 2005/2006) – Gioto Padova, ale też na parkietach włoskiej A2 (Senza Confini Trieste – 2001/2002). W bogatej karierze Węgra były też epizodyczne sezony w Hiszpanii, gdzie z Unicają Almeria dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju (2005 i 2006 rok). Nie były to jedyne sukcesy Węgra, praktycznie w każdej lidze, w której przyszło mu występować, Veres ze swoimi zespołami sięgał po trofea. Wyjątkiem były jedynie sezony spędzone we Włoszech… Na przestrzeni sześciu sezonów, które spędził w Italii, Veres na parkietach Serie A1 i A2 rozegrał łącznie 177 meczów, wygrywając 76 spotkań i dobywając 2123 punktów.

Sam zawodnik nie krył radości z powrotu do Italii. – Zawsze kochałem Włochy, nawet kiedy zdobywałem doświadczenie w innych klubach w Europie. Cieszę się z powrotu i wierzę, że pomogę drużynie z Mediolanu w walce o cel, jakim jest znalezienie się na 7-8 pozycji ogólnej klasyfikacji. Mimo że od kilku lat nie gram już we Włoszech, zdaję sobie sprawę, jaki poziom reprezentują poszczególne zespoły – o realiach Serie A mówił zawodnik, dodając: – Lata spędzone w ligach zagranicznych pozwoliły mi nabrać doświadczenia, wykształcić odpowiednią technikę, ucząc przy tym, jak zdobywać punkty w decydujących momentach. Jedno się nie zmieniło, wciąż wychodząc na parkiet, jestem tak samo podekscytowany jak 15 lat temu – zakończył nowy zawodnik Revivre Milano.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved