Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magda Jagodzińska: Na razie zbieramy doświadczenie

Magda Jagodzińska: Na razie zbieramy doświadczenie

fot. Łukasz Krzywański

- Po zespołach z czołówki widać, że pewnie wchodzą w każdą akcję. My natomiast zbyt często "wstrzymujemy" rękę. Musimy to zmienić, bardziej ryzykować - mówi atakująca Developresu Rzeszów, Magda Jagodzińska. Jej zespół w pięciu kolejkach wygrał jedno spotkanie.

Mecz z Treflem mógł potoczyć się inaczej. Szkoda pierwszego seta, w którym długo prowadziłyście. Co takiego stało się w końcówce?

Magda Jagodzińska: Byłyśmy bardzo blisko, miałyśmy sporo punktów przewagi, ale zespół z Sopotu zdołał nas dogonić. W przeciwieństwie do rywalek nie podjęłyśmy ryzyka w końcówce. A powinnyśmy zagrać tak, jak w wygranym przed tygodniem meczu z Legionovią Legionowo [3:0 – przyp. red.]. Za to rywalki odrzuciły nas od siatki zagrywką i niestety przegrałyśmy. Bardzo szkoda tego seta, bo kto wie, jak by później ten mecz się potoczył.

Po statystykach widać, że nie funkcjonowało przyjęcie. Tylko 16 procent perfekcyjnego przyjęcia to stanowczo za mało, by walczyć o punkty w Orlen Lidze.W tym elemencie było bardzo słabo. Po meczu rozmawiałam z siatkarkami z Sopotu, które mówiły, że ich głównym celem było odrzucenie nas od siatki zagrywką. Sporo ryzykowały w tym elemencie, ale opłaciło im się to. Przy dobrym przyjęciu bały się naszych szybkich piłek na skrzydła, co w niektórych momentach tego spotkania dobrze nam wychodziło. Musimy dalej pracować.

Nie macie łatwo na początku sezonu jako beniaminek. Na pięć spotkań cztery porażki.

Na razie zbieramy doświadczenie z wyżej notowanymi zespołami. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w kolejnych spotkaniach. Po zespołach z czołówki widać, że pewnie wchodzą w każdą akcję. My natomiast zbyt często „wstrzymujemy” rękę. Musimy to zmienić, bardziej ryzykować, tak jak to robiły m.in. siatkarki z Sopotu.

Jakie wnioski po pięciu rozegranych spotkaniach w Orlen Lidze?

Jesteśmy trochę złe na siebie, bo mogłyśmy więcej ugrać z Impelem Wrocław [porażka 1:3 – przyp. red.] czy w meczu z Treflem. Plan jednak wypełniłyśmy. Wygrałyśmy ważny mecz z Legionovią za trzy punkty, postawiłyśmy się Budowlanym. Mimo to nasze ambicje są zdecydowanie większe.

Rozmawiał Tomasz Błażejowski – rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved