Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Rejno: Teraz będzie już tylko lepiej

Krzysztof Rejno: Teraz będzie już tylko lepiej

fot. Mateusz Siwiec

- Liga w tym roku jest wyrównana i na każdy zespół należy uważać. W tym meczu okazaliśmy się lepsi, ale nie było to łatwe spotkanie, jak by się mogło wydawać po wyniku - stwierdził po wygranej z MKS-em Będzin środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Krzysztof Rejno.

ZAKSA po pięciu porażkach w rozgrywkach ligowych i jednej przegranej w Superpucharze zwyciężyła z drużyną MKS-u Będzin. Wygrana była bardzo potrzebna drużynie z Opolszczyzny, aby zdobyć punkty oraz przełamać złą passę. – Poprzednie mecze były dla ZAKSY bardzo trudne. Niestety nie udało się nam wygrać. W tym meczu walczyliśmy, chcieliśmy odbudować nasze morale i udało się. Myślę, że to będzie początek dobrej drogi w lidze. Teraz będzie już tylko lepiej – powiedział po meczu Krzysztof Rejno.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla zwyciężyła, ale nie ma co się oszukiwać, drużyna z Będzina nie wygrała jeszcze żadnego meczu i nie jest silnym przeciwnikiem. Czy z takim drużynami jest łatwiej o zwycięstwo? – Może poziom sportowy jest ciut mniejszy niż we wcześniejszych meczach, jednak liga w tym roku jest wyrównana i na każdy zespół należy uważać. W tym meczu okazaliśmy się lepsi, ale nie było to łatwe spotkanie, jak by się mogło wydawać po wyniku – podsumował zawodnik ZAKSY.

Przed drużyną z Opolszczyzny kolejny mecz z Tiikerit Kokkola w ramach rozgrywek Pucharu CEV. – Mało znam grę naszych rywali w Pucharze CEV. Razem ze sztabem szkoleniowym będziemy omawiali ich grę w późniejszym terminie. Zrobimy wszystko, żeby pierwszą fazę rozgrywek przejść, a później będziemy walczyć z następnym przeciwnikiem – stwierdził młody środkowy.Mimo słabej dyspozycji drużyny z Opolszczyzny MKS Będzin zagrał słabe spotkanie. – Przegrywaliśmy dosyć wyraźnie, nie tylko w meczu, ale i w poszczególnych setach. Uważam, że w każdym elemencie było widać braki w naszej grze. Mam nadzieję, że przerwa, która nastąpi w rozgrywkach, pozwoli nam wyeliminować błędy, które popełniamy – stwierdził Robert Milczarek. Przed meczem mówiło się, że tak słabo grającą ZAKSĘ można bez problemów pokonać. Jednak MKS Będzin dość wyraźnie przegrał z drużyną z Kędzierzyna-Koźla. – Patrząc na naszą grę, to nam również nie idzie. Przyjechaliśmy walczyć z przeciwnikiem o zwycięstwo w meczu. Może wynik tego nie oddaje, ale proszę mi wierzyć, że wkładamy w grę serce. Wynik nie do końca odzwierciedla to, co potrafimy. Na treningach gra wygląda dużo lepiej. Szkoda, że nie potrafimy przełożyć tego na grę podczas meczów w rozgrywkach ligowych – powiedział libero drużyny z Będzina. – Myślę, że zawsze dobra zagrywka jest kluczem do zwycięstwa. Cięższa zagrywka oznacza, że łatwiej się gra w ataku, można łatwiej ustawić obronę – przyznał Milczarek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved