Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Charlotte Leys: Komunikacja w zespole wciąż nie jest perfekcyjna

Charlotte Leys: Komunikacja w zespole wciąż nie jest perfekcyjna

fot. Atom Trefl Sopot

Sopocianki w 5. kolejce Orlen Ligi na własnym boisku pewnie wygrały z beniaminkiem z Rzeszowa w trzech setach. - Nie prezentowałyśmy w tym spotkaniu naszego dobrego poziomu - mówiła po meczu Charlotte Leys, przyjmująca PGE Atomu Trefla Sopot.

To nie był dobry mecz w waszym wykonaniu. Jak mogłabyś go podsumować?

Charlotte Leys:To prawda, nie prezentowałyśmy w tym spotkaniu naszego dobrego poziomu, do jakiego przyzwyczaiłyśmy kibiców. Wydaje mi się, że zaczęłyśmy mecz nieco nerwowo, jednak najważniejszą rzeczą jest to, że wygrałyśmy 3:0 i zgarniamy pełną pulę punktów. Taki miałyśmy cel przed tym spotkaniem i dobrze, że go zrealizowałyśmy.

Statystyki pokazują, że przeważałyście nad rzeszowiankami w każdym elemencie, ale jak myślisz, który z nich okazał się kluczowy do odniesienia zwycięstwa?Chyba żaden z siatkarskich elementów nie był w tym meczu najważniejszy. Wygrałyśmy go swoim nastawieniem, mentalnością. Oczywiście Kasia Zaroślińska również zrobiła swoje, zagrała naprawdę świetnie. W drugim i trzecim secie poprawiłyśmy znacznie nasz serwis, co pozwoliło nam złapać rytm gry i dominować na boisku.

Przed wami ponad tydzień wolnego od spotkań ligowych. Jak go spędzicie?

To bardzo dobra wiadomość, że będziemy miały dłuższą chwilę, aby dopracować niektóre elementy na treningach. Musimy się skupić na powtarzalności i zgraniu, bo to przyniesie efekty w kolejnych spotkaniach. Dla nas ten czas wolny będzie bardzo ważny. Nie gramy ze sobą w pełnym składzie długo, więc to będzie okazja do popracowania nad zespołowością, która myślę, że pozostawiała nieco do życzenia w poprzednich spotkaniach – ta komunikacja wciąż nie jest perfekcyjna… Jednak liczą się wyniki, a na razie wyniki mamy dobre (śmiech).

Kolejny mecz zagracie z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, w którym grałaś dwa lata temu. Teraz to zupełnie inna drużyna. Jak myślisz, co ten zespół może osiągnąć w tym sezonie?

To prawda, od mojego odejścia wiele się zmieniło w zespole z Dąbrowy Górniczej. Nie znam ich teraz zbyt dobrze. Jednak sądzę, że w tym sezonie, do tej pory grają naprawdę dobrą siatkówkę. W meczu z nami zweryfikujemy ich faktyczny poziom. Myślę, że mają ciekawy i fajny zespół. Musimy być skoncentrowane podczas tego spotkania, bo one każdy nasz słabszy moment będą umiały wykorzystać.

No właśnie, jak wy będziecie musiały zagrać, aby wygrać to spotkanie?

Tak jak mówiłam, najważniejsza będzie koncentracja. Oprócz tego kluczowy może okazać się nasz serwis. Do tej pory, kiedy zagrywałyśmy dobrze – wygrywałyśmy. Sposobem na dąbrowianki będzie również dokładne przyjęcie, bo nasze rozgrywające będą miały możliwość szybkiego rozgrywania akcji. To są takie banały, ponieważ nasza dobra postawa w tych wymienionych przeze mnie elementach zadziała w każdy meczu, z każdym przeciwnikiem, z którym przyjdzie nam się mierzyć.

Jak ci się współpracuje z trenerem Lorenzo Micellim?

To współpraca z korzyścią dla nas obojga, każdy się czegoś jeszcze uczy. Praca wygląda zupełnie inaczej niż w poprzednich latach, z innymi trenerami. Lorenzo Micelli jest bardzo dobrym szkoleniowcem, który chce dla swojego zespołu jak najlepiej. Na treningach dajemy z siebie wszystko, żeby to przyniosło pozytywne efekty. Czasami zdarzają się dni, kiedy po prostu „nie idzie”, ale trener nas motywuje i wydaje mi się, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Kasia Zaroślińska powiedziała mi przed sezonem, że jej osobistym celem na ten sezon jest mistrzostwo Polski. Jak jest w twoim przypadku?

O tak, ja też chcę mistrzostwa (śmiech). Już kilka lat przecież gram w polskiej lidze, a do tej pory go nie wygrałam. Czas to zmienić (śmiech). Nie myślę o Pucharze CEV i Pucharze Polski, najważniejsze będzie złoto w Orlen Lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved