Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: To były lekcje siatkówki

Aleksander Śliwka: To były lekcje siatkówki

fot. mlodaliga.pl

- Mimo tego, że walczyliśmy, daliśmy z siebie wszystko, wyszły nasze braki techniczne - tak przegrany mecz AZS-u Politechniki Warszawskiej z Asseco Resovią Rzeszów skomentował przyjmujący gospodarzy, Aleksander Śliwka.

Wicemistrzowie Polski po przeciwnej stronie siatki i przegrana 0:3. Dlaczego tak się stało?

Aleksander Śliwka:Przegraliśmy „siatkarsko”. Drużyna z Rzeszowa jest zespołem o wiele bardziej utytułowanym. Mimo tego, że walczyliśmy, daliśmy z siebie wszystko, wyszły nasze braki techniczne. Przed nami na pewno dużo pracy. Będziemy się starać, aby w przyszłości było lepiej.

To wasz drugi przegrany mecz z kolei. Przyczyną jest wysoka ranga przeciwnika, czy też może w drużynie coś nie funkcjonuje tak, jak powinno?Chyba bardziej to, co podałaś jako pierwsze. Oczywiście, dwa przegrane mecze to nie jest fajna sprawa. Daliśmy z siebie wszystko w tych meczach, nie mamy sobie nic do zarzucenia. To były dla nas lekcje siatkówki. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Mamy półtora tygodnia przerwy, będziemy pracować nad tymi elementami, które zawiodły akurat w tych dwóch spotkaniach. Na pewno na następnych meczach z Jastrzębskim Węglem czy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będziemy wyglądać lepiej.

Czyli wolne dni wykorzystacie na pracę, a nie odpoczynek?

– Zdecydowanie. Jest dopiero początek sezonu, na pewno nie będziemy odpoczywać, tylko ciężko pracować na siłowni, w hali, by wyeliminować to, co nie funkcjonowało.

Tymczasem poszukacie sposobu na pokonanie Jastrzębskiego Węgla?

Na pewno, chociaż takie rzeczy jak odprawa taktyczna odbywają się przed samym meczem. Na razie skupiamy się na ciężkiej pracy, złapaniu kondycji i świeżości.

Wśród was na boisku wciąż brakuje Artura Szalpuka.

Artur wypadł z gry, ma kontuzję brzucha. Nie wiem dokładnie, ile potrwa jego absencja. Czekamy na to, aby on i Paweł Mikołajczak, który także leczy kontuzję, wrócili jak najszybciej i wspierali nas w meczach.

Odczuwacie brak kontuzjowanych zawodników?

Każdy zawodnik jest ważny, każdy wnosi coś do ekipy. Gdy Artur grał, to robił to naprawdę świetnie. Paweł też wnosi dużo do zespołu. Jest to zawodnik doświadczony, już wiele sezonów w PlusLidze za nim. To nie jest łatwa sprawa, ale mamy też innych chłopaków, którzy mają szansę się pokazać. Jesteśmy jedną drużyną, kolektywem i musimy sobie z tym jakoś radzić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved