Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Tacy jesteśmy Święci Mikołaje z Łodzi

Adam Grabowski: Tacy jesteśmy Święci Mikołaje z Łodzi

fot. Piotr Woźniak

- Lubimy sobie pograć tie-breaki. Tak to u nas wygląda, cztery mecze i cztery tie-breaki - mówił po meczu w Ostrowcu Św. trener Adam Grabowski. - Gdyby ktoś przed meczem dawał mi ten punkt, to bym go wziął - przyznał trener gospodyń, Dariusz Parkitny.

Siatkarki Budowlanych Łódź rozegrały czwartego tie-breaka w czwartym swoim meczu w tym sezonie. Wygrały po raz trzeci, ale powodów do zadowolenia nie mają, bowiem ich apetyty przed sezonem były o wiele większe. – Mecz był nerwowy. Jakąś taką tradycję mamy w naszej „kapeli”, że lubimy sobie pograć tie-breaki. I na razie tak to u nas wygląda, że cztery mecze i cztery tie-breaki – przyznał po wygranej w Ostrowcu Świętokrzyskim trener Adam Grabowski.Nie możemy opanować naszych błędów, to jest nasza pięta achillesowa. Jeżeli w secie na przewagi robi się 13 własnych błędów, przy trzech rywalek, to nie da się wygrać. Gdybyśmy nie robili tych błędów, to wygralibyśmy do 15, a tak oddaliśmy seta gospodyniom w prezencie. Tacy jesteśmy Święci Mikołaje z Łodzi – dodał łódzki szkoleniowiec.

Zagrała cała dziesiątka, którą przywiozłem do Ostrowca Św. Dziewczyny dawały świetne zmiany i mam teraz duży problem, bo nie wiem, jaką „szóstkę” kreować na następne mecze. Skoro jednak tak ma to funkcjonować, że wchodzą dziewczyny z „kwadratu” i grają super, to tylko się cieszyć – dodał trener Adam Grabowski.

Dla siatkarek KSZO był to pierwszy punkt w tym sezonie. – Wiadomo, że zawsze gra się o trzy punkty, ale gdyby ktoś przed meczem dawał mi ten punkt, to bym go wziął – przyznał trener gospodyń, Dariusz Parkitny. Zabrakło tego „czegoś” w drugim secie. Gdybyśmy objęli prowadzenie w meczu 2:0, to w trzecim secie gra byłaby zupełnie inna. Z tego co widać, wszystkim przytrafiają się przestoje w grze. My też przecież potrafimy odrobić kilkupunktowe straty w secie. To jest siatkówka, to są kobiety. Zagrywka Budowlanych generalnie była dobra i dlatego brakowało nam przyjęcia w tych ważnych momentach. To był chyba decydujący czynnik. Te piłki, które nam wpadały w boisko krótko, to były nasze wybloki. Zabrakło czasami szybszej reakcji w obronie. Plan wykonywaliśmy dobrze. Takie były założenia, bo Budowlani generalnie nie kiwają na siatce. Atakująca to chyba najbardziej newralgiczna pozycja na boisku. Ja mam nadzieję, że Kasia Brojek tym meczem właśnie się nam „obudziła” i zostanie w takiej formie do końca. Grać musi cały zespół, bo wszystkie zawodniczki odpowiadają za wynik. Fajnie to wyglądało, ale zabrakło nam tych dwóch piłek, w drugim secie przede wszystkim – dodał szkoleniowiec KSZO.Niedosyt pozostaje, bo nie wygrałyśmy tego meczu. Szukałabym jednak drugiej strony medalu. Zdobyłyśmy ten pierwszy punkt i to na pewno nam pomoże w walce o kolejne punkty. Będziemy pewniejsze siebie, bo mamy świadomość, że można w tej lidze grać na równi z faworytami, bo moim zdaniem Budowlani byli w tym meczu faworytem. Jesteśmy szczęśliwe z tego punktu – przyznała po meczu Katarzyna Brojek.Ciężko mi na gorąco powiedzieć, czego zabrakło, by przechylić szalę wygranej w całym meczu na naszą stronę. Szkoda trochę tego drugiego seta, bo gdybyśmy go wygrały, to mecz mógłby się zupełnie inaczej potoczyć. Cieszymy się jednak z tego, co mamy, bo równie dobrze mogłybyśmy zostać z niczym, gdyż w czwartym secie też miałyśmy kłopoty. Udało się, mamy punkt i mam nadzieję, że otworzyłyśmy sobie nim drogę do pięcia się w górę tabeli. Jesteśmy nastawione na to, że w tych najbliższych meczach będziemy zdobywać punkty i mam nadzieję, że tą naszą dobrą grą będziemy się pięły do przodu. Cieszę się, że był to mój najlepszy mecz w sezonie, ale zawsze można grać lepiej, bo wcale nie uważam, że zagrałam jakieś rewelacyjne zawody. Dla mnie zawsze jednak najważniejsze będzie dobro drużyny. Czekam na następne mecze z nadzieją, że zejdę z boiska jako zwycięzca – dodała atakująca KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved