Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac Bydgoszcz grał ambitnie, ale nie ma punktów

Orlen Liga: Pałac Bydgoszcz grał ambitnie, ale nie ma punktów

Spotkanie Muszynianki z Pałacem Bydgoszcz było pełne zaciętej walki. Podopieczne Agaty Kopczyk wygrały jednego seta. Bardziej poukładane w swojej grze były jednak zawodniczki z Muszyny i to one zainkasowały trzy punkty i wciąż są bez porażki.

Od nieudanego przyjęcia Pauliny Maj rozpoczęły spotkanie siatkarki z Muszyny, ale po chwili atakiem doprowadziły do remisu. Bydgoszczanki miały kłopoty z przyjęciem zagrywki Ivany Plchotovej, umożliwiało im to wyprowadzenie skutecznej akcji (4:1). Pałacanki grały jednak bardzo ambitnie, starały się nie popełniać błędów i nie powiększać prowadzenia gości. Na przerwie technicznej, po ataku Karoliny Różyckiej przegrywały jednak 5:8. Po asie serwisowym Małgorzaty Śmieszek, a następnie ataku Zuzanny Czyżnielewskiej na tablicy był już remis 8:8, a wkrótce przyjezdne były już na prowadzeniu 11:8 dzięki dobrej zagrywce Śmieszek. Liderowanie Pałacu nie trwało jednak długo, po udanej akcji w bloku było już 12:11 dla drużyny Bogdana Serwińskiego. Dobrze działał blok i zagrywka gospodyń, przyjezdne popełniały błędy i na przerwie technicznej numer dwa przegrywały 13:16. Błędy „mineralnych” spowodowały, że Pałac zbliżył się po raz kolejny (17:18). Nieudane ataki sprawiły jednak, że młode bydgoszczanki powiększyły z powrotem straty, przy stanie 18:22 o czas poprosiła Agata Kopczyk. Kiwka Natalii Kurnikowskiej przy stanie 24:20 dała miejscowym piłki setowe, po chwili zakończyła się ta część meczu.

Od złego przyjęcia rozpoczęły kolejnego seta bydgoszczanki, ale po chwili było już 1:1. W grze obu ekip było sporo błędów, ale wynik cały czas oscylował wokół remisu. Niedokładności w przyjęciu, a następnie w ataku pałacanek spowodowały, że Muszynianka odskoczyła na 6:3. Na przerwie technicznej, po nieudanym ataku Patrycji Polak podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 8:5. Bydgoszczanki się nie poddawały, sprawiły rywalkom sporo kłopotów zagrywką, wyprowadzały kontry i doprowadziły do remisu 8:8. Kilka minut później za sprawą kilku udanych kontrataków przyjezdne miały już dwa punkty w zapasie (12:10). W grze gospodyń pojawiało się coraz więcej błędów w ataku, niedokładne było także przyjęcie (12:18). Serię przerwał dopiero atak Sylwii Wojcieskiej. Bydgoszczanki utrzymywały swoje prowadzenie tylko do czasu. Po nieudanym ataku Zuzanny Czyżnielewskiej i Patrycji Polak Muszynianka zbliżyła się na 21:23. Kolejne błędy bydgoszczanek i blok Muszynianki spowodowały, że to gospodynie miały piłkę setową (25:24). W grze obu ekip było trochę chaosu, ale po grze na przewagi górę wzięła waleczność pałacanek i dekoncentracja Muszynianki.

Od stanu 3:0 rozpoczęły trzeciego seta siatkarki z Muszyny, a przy stanie 1:5 o czas poprosiła Agata Kopczyk. Spore kłopoty jej podopieczne miały w przyjęciu zagrywki. Po zepsutej zagrywce Natalii Misiuny zespoły zeszły na przerwę techniczną przy stanie 8:3. Dobra zagrywka Zuzanny Czyżnielewskiej pozwoliła gościom zbliżyć się na 6:8, ale błąd Patrycji Polak i atak Ivany Plchotovej spowodowały, że przewaga Muszynianki znowu wzrosła (11:6). Podopieczne Bogdana Serwińskiego z piłki na piłkę powiększały przewagę, grały skutecznie w ataku i bloku (16:6). Nie pomagały zmiany dokonywane przez Agatę Kopczyk, Muszynianka cały czas wysoko prowadziła (21:9). Tę część meczu zakończył atak Karoliny Różyckiej.

Od stanu 4:1 rozpoczęły czwartego seta bydgoszczanki. Muszynianka jednak szybko doprowadziła do remisu. Po udanej akcji w bloku „mineralne” prowadziły 8:6 na przerwie technicznej. Obie ekipy jednak cały czas były w kontakcie punktowym. Zespoły walczyły o każdą akcję, żaden nie mógł odskoczyć. Tak było jednak do stanu 15:12, kiedy to kilka udanych akcji i błędy rywalek pozwoliły prowadzić Muszyniance. Po przerwie technicznej udany blok pozwolił podwyższyć prowadzenie na 17:13. Udany atak Weroniki Fojucik sprawił, że przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt (16:17), ale po ataku Karoliny Różyckiej było już 19:16. Podopieczne Bogdana Serwińskiego wydawały się pewnie kroczyć po wygraną, ale po serii błędów w ataku prowadziły już tylko 21:20. Czujna gra na siatce dała Muszyniance piłki meczowe (24:21). Mecz zakończył błąd przejścia linii trzeciego metra Zuzanny Czyżnielewskiej.

MVP meczu: Sylwia Wojcieska

Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

Muszynianka: Carter (17), Różycka (9), Wojcieska (14), Radenković (2), Kurnikowska (12), Plchotova (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach (3) i Hatala (2)
Pałac: Polak (11), Biedziak (4), Misiuna (8), Czyżnielewska (12), Śmieszek (10), Fojucik (6), Korabiec (libero) oraz Twardowska (3), Dybek, Skorupa i Bałdyga