Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Budowlani Łódź jak zwykle, pierwszy punkt KSZO

Orlen Liga: Budowlani Łódź jak zwykle, pierwszy punkt KSZO

Budowlani Łódź zapowiadali, że liczą na komplet punktów po sześciu pierwszych kolejkach Orlen Ligi. Póki co po czterech meczach mają ich zaledwie 7 i znów zgubili punkt. W środę wygrali 3:2 z KSZO, beniaminek zdobył pierwszy punkt w sezonie.

Mimo że po bloku na Joannie Kuligowskiej mecz otworzyli Budowlani, to po serii błędów Sanji Popović ostrowczanki wyszły na 4:1. Po chwili Serbka w pełni się zrehabilitowała, doprowadzając asem serwisowym do stanu 5:5. Oba zespoły toczyły ze sobą zacięte boje, jednak na pierwszą przerwę techniczną zwycięsko schodziły miejscowe, po asie serwisowym Barbary Bawoł. Po wznowieniu gry do głosu doszły podopieczne Adama Grabowskiego. Najpierw dała o sobie znać Ewelina Sieczka, a po asie serwisowym Martyny Grajber było 10:8 dla łodzianek. Dzięki Bawoł ostrowczanki odrobiły straty, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Magdalena Śliwa, przyjezdne ponownie odskoczyły na dwa oczka. Podopieczne Dariusza Parkitnego prowadziły już na pierwszej przerwie technicznej (16:15). Przy stanie 18:18 Kuligowska i Brojek zaatakowały ze skrzydła i KSZO objęło dwupunktowe prowadzenie, odskakując nawet na 21:18. Zespół trenera Grabowskiego nie powiedział ostatniego słowa, obejmując prowadzenie po asie serwisowym Śliwy (23:22). Budowlani mieli dwie piłki setowe, jednak nie potrafili wykorzystać swojej szansy. W efekcie do głosu doszła ekipa z Ostrowca Św., która wygrała po kontrze Katarzyny Brojek 29:27.

Druga partia to niemal kopia poprzedniego seta. Po kontrze Natalii Skrzypkowskiej łodzianki prowadziły 2:1, a po bloku Kamili Ganszczyk na prowadzeniu były już zawodniczki Dariusza Parkitnego, które po kontrze Brojek odskoczyły na 12:9. Budowlani nie dawali za wygraną i gdy z obejścia zaatakowała Gabriela Polańska, przy Świętokrzyskiej było po 13. Ostrowczanki jeszcze kilkakrotnie próbowały odskoczyć rywalkom, jednak za każdym razem scenariusz był taki sam. KSZO uzyskiwało 2-3 punkty przewagi, by natychmiast tracić prowadzenie. Przy stanie 22:22 w ataku pomyliła się Brojek i o czas poprosił szkoleniowiec miejscowych. Po chwili piłkę setową (24:23) miały ostrowczanki, jednak i one nie potrafiły postawić kropki nad „i”. Wynik partii ustalił autowy atak Brojek, po którym zespół z Łodzi wygrał 29:27.

Po zmianie stron aż do pierwszej przerwy technicznej obie ekipy szły punkt za punkt. Po wznowieniu gry trio Skrzypkowska-Kuligowska-Sikorska dało gościom trzypunktową zaliczkę (12:9), a po serii zagrywek Sieczki było 18:12. Beniaminek z Ostrowca Św. przeżywał poważny kryzys, który przełamała dopiero Sieczka, psując zagrywkę.

W czwartej odsłonie meczu po serii błędów przyjezdnych KSZO objęło dwupunktowe prowadzenie, które po bloku Ganszczyk wzrosło do trzech oczek. Podopieczne trenera Grabowskiego, wykorzystując krótki przestój ostrowczanek, zbliżyły się na 7:8. Mimo że inicjatywa należała do gospodyń, Budowlani zdołali przełamać rywalki, wychodząc na 11:10 po kontrze Skrzypkowskiej. Od tego momentu na prowadzeniu był raz jeden zespół, raz drugi, ale od drugiej przerwy technicznej utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie beniaminka Orlen Ligi. Przy stanie 25:24 piłkę tuż za siatkę kiwnęła Marta Wójcik, doprowadzając do tie-breaka.

Po akcjach Skrzypkowskiej Budowlani prowadzili 2:0, ale dzięki punktowemu blokowi Brojek był remis 2:2. Łodzianki powoli i sukcesywnie zaczęły uciekać przeciwniczkom. Po bloku Polańskiej prowadziły 8:4, utrzymując przewagę do samego końca. Wynik partii ustaliła Dorota Ściurka.

MVP meczu: Natalia Skrzypkowska

KSZO Ostrowiec Św. – Budowlani Łódź 2:3
(29:27, 27:29, 16:25, 26:24, 10:15)

KSZO: Brojek (27), Ganszczyk (14), Bawoł (14), M. Wójcik (4), Kuligowska (7), Godfrey (4), Ścibisz (libero) oraz Grzelak (3), Duda (1), Tobiasz i Nowakowska (libero)
Budowlani: Śliwa (3), Polańska (15), Popović (5), Grajber (4), Sieczka (19), Sikorska (13), Courtois (libero) oraz Kajzer, Ściurka (8) i Skrzypkowska (24)