Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matthew Anderson rozwiązał umowę z Zenitem Kazań

Matthew Anderson rozwiązał umowę z Zenitem Kazań

fot. archiwum

Rosyjski klub Zenit Kazań oraz przyjmujący Matthew Anderson rozwiązali wiążącą ich umowę z inicjatywy zawodnika. Powodem są stany depresyjne Amerykanina, które od dłuższego czasu uniemożliwiają mu treningi i grę w lidze rosyjskiej.

Matthew Anderson związał się z Zenitem Kazań w lecie 2012 roku. Wcześniej grał po dwa lata w lidze koreańskiej i włoskiej. W barwach Zenitu rozegrał 98 spotkań, zdobył Superpuchar Rosji w 2012 roku, rok później sięgnął z rosyjskim klubem po brązowy medal Ligi Mistrzów, a w ostatnim sezonie zdobył mistrzostwo Rosji. Teraz jednak z inicjatywy amerykańskiego gracza jego kontrakt z Zenitem został rozwiązany.

Nie ma żadnego konfliktu ani z trenerem, ani z zespołem, w Kazaniu wszystko funkcjonuje na najwyższym poziomie – mówi Matthew Anderson. – Sam postanowiłem zawiesić karierę, ponieważ jestem już zmęczony siatkówką. Odkąd uprawiam profesjonalnie tę dyscyplinę sportu, prawie nie widuję się z rodziną. Z tego powodu ciągle żyję w stresie – mówi 27-letni zawodnik.

Byłem przekonany, że depresję można pokonać, nie jestem jednak w stanie tego dokonać. Na pewno będę tęsknił za grą, nie rzucam siatkówki całkowicie. Muszę tylko odpocząć i mam nadzieję, że ta przerwa pomoże mi odnaleźć w sobie chęć do gry – stwierdził Matthew Anderson.źródło: inf. własna, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved