Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Kluby ukarane za mecz Młodej Ligi Kobiet, Developres się odwoła?

Kluby ukarane za mecz Młodej Ligi Kobiet, Developres się odwoła?

fot. Tomasz Tadrała

PLPS SA wyznaczyła drugi termin meczu Młodej Ligi Kobiet pomiędzy Budowlanymi Łódź a Developresem SkyRes V LO Rzeszów. Oba kluby zostały też ukarane finansowo za to, że mecz się nie odbył w pierwszym terminie. Rzeszowianie nie zgadzają się z taką decyzją.

Siatkarki Developresu SkyRes V LO Rzeszów 18 października wybrały się na mecz 1. kolejki do Łodzi, aby zmierzyć się z tamtejszymi Budowlanymi. Drużyny się stawiły, rozgrzewka się odbyła. Gdy obie szóstki wyszły na parkiet, sędzia zszedł ze swojego stanowiska i… zakończył. Powodem był brak regulaminowych piłek. Gospodarze przygotowali piłki firmy Mikasa, takie, jakimi gra się w profesjonalnych ligach, zdaniem strony rzeszowskiej prawidłowe piłki to te firmy Molten, którymi gra się w I, II i III lidze oraz rozgrywkach młodzieżowych i Młodej Lidze męskiej.

Według relacji trenera młodych siatkarek Developresu Zbigniewa Barszcza Molteny były w hali. Gospodarze tłumaczyli jednak, że nie należą one do nich, tylko do szkoły, w której rozgrywane są spotkania łodzianek. Po kilkudziesięciominutowym zamieszaniu ekipa z Rzeszowa opuściła halę i pojechała do domu. – Gdy opuszczaliśmy halę, nagle odpowiednie piłki się znalazły – mówi trener Barszcz. – Nie wróciliśmy, nikt nie będzie sobie z nas kpin robił.

Sprawą zajęła się PLPS S.A., która ukarała Budowlanych karą finansową w wysokości 2000 zł za naruszenie obowiązków organizatora. Karę w wysokości 1000 zł otrzymał też trener Zbigniew Barszcz, który wg uzasadnienia odmówił gry nawet po dostarczeniu piłek firmy Molten. Ciekawostką jest fakt, że w regulaminie Młodej Ligi Kobiet nie ma żadnej wzmianki o tym, jakiej firmy piłkami należy grać.Klub z Łodzi nie zamierza się odwoływać od decyzji PLPS-u. – Zgadzamy się z nią i szykujemy się do spotkania w nowym terminie – twierdzą w biurze Budowlanych. Developres Rzeszów nie zgadza się z decyzją Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Wiceprezes Wiesław Kozieł, zbulwersowany takim obrotem sprawy, odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie. Powiedział jedynie, że zamierza decyzję PLPS-u skonsultować z kancelarią prawną. Czy oznacza to, że temat zakończy się w sądzie?

Decyzją PLPS-u mecz ma się odbyć 12 listopada w Łodzi. Koszty organizacyjne mają pokryć gospodarze, a koszty sędziów KS Developres.

Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved