Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W rozgrywkach II ligi kobiet robi się coraz ciekawiej

W rozgrywkach II ligi kobiet robi się coraz ciekawiej

Coraz mniej niepokonanych drużyn pozostaje w rozgrywkach drugiej ligi kobiet. Interesująco jest szczególnie w grupie drugiej, gdzie po raz kolejny zmienił się lider tabeli - tym razem został nim zespół z Katowic.

Niegościnne były w tej kolejce siatkarki 1. grupy II ligi. Najciekawiej było w Rumii, gdzie miejscowy APS przegrywał już 0:2 z SMS-em Police, by odwrócić losy meczu i doprowadzić do tie-breaka. Po emocjonującej końcówce lepsze okazały się miejscowe, które zwyciężyły 18:16. Emocji nie zabrakło także w meczu poznańskiego Energetyka z Orłem Malbork. Podopieczne Nicoli Vettoriego zainkasowały trzy punkty, jednak to zwycięstwo przyszło im z trudem, gdyż rywalki pokazały się z bardzo dobrej strony. – Tak jak oczekiwałem, mecz nie był łatwy, ale mimo trudności daliśmy radę – komentował trener Vettori. Wciąż niepokonana pozostaje drużyna z Sopotu, która w meczu na szczycie pokonała 3:1 Chemika Police. Większych problemów ze zwycięstwem nie miały natomiast zespoły z Elbląga i Murowanej Gośliny, które bez straty seta pokonały odpowiednio siatkarki ze Starogardu Gdańskiego i Słupska. Awansem rozegrany został także mecz 9. kolejki, gdzie Orzeł Malbork w trzech partiach uporał się z zespołem z Murowanej Gośliny.

Ciekawie jest w grupie 2., gdzie na fotel lidera powróciły katowiczanki, które po pewnym zwycięstwie nad uczennicami SMS-u PZPS-u Szczyrk mają 11 punktów. Zacięte spotkanie rozegrano w Jaworznie, gdzie miejscowe nie wykorzystały prowadzenia w drugiej partii i ostatecznie uległy gliwickiemu AZS-owi 1:3. Interesująco było również w Jaworze, gdzie opolanki zanotowały pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, dzięki czemu powoli pną się w górę tabeli. Powoli od dna odbija się także drużyna Sokoła Radzionków, która w Świdnicy wygrała pierwszego seta w sezonie, ale w dalszym ciągu zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. W trzech partiach, ale nie bez problemów, poradziły sobie natomiast pszczynianki z rywalkami z Wodzisławia Śląskiego. Szczególnie emocjonująca była druga odsłona, którą przyjezdne wygrały 34:32.

W grupie 3. wciąż bez porażki pozostają siatkarki Wisły Warszawa, które pewnie pokonały GLKS Nadarzyn 3:0. Również inne zespoły ze stolicy zanotowały w tej kolejce zwycięstwa za trzy punkty. Siatkarki Mazovii Marszawa nie dały szans rywalkom z Nowego Dworu Mazowieckiego, które w żadnej partii nie przekroczyły granicy dwudziestu punktów. Z kolei we wtorkowym, zaległym meczu z 1. kolejki podopieczne trenera Janusza Patriaka pokonały w czterech setach ostatnią drużynę tabeli – GLKS Nadarzyn. Więcej emocji było w spotkaniu warszawskich akademiczek, które w pierwszym secie uległy siatkarkom Łaskovii Łask 24:26. W kolejnych odsłonach istniała już jednak tylko jedna drużyna i to stołeczne zwyciężyły 3:1.

Wysoką formę potwierdzają siatkarki z Tarnowa, które pewnie pokonały u siebie Tomasovię Tomaszów Mazowiecki i przewodzą tabeli grupy 4. Tuż za nimi plasuje się krakowska Bronowianka, której zawodniczki nie zaznały jeszcze goryczy porażki, jednak w tej rundzie pauzowały. Bardzo dobrze radzi sobie za to inna drużyna ze stolicy Małopolski – siatkarki AGH Kraków oddały jedynie seta rywalkom z Jarosławia. Bez historii odbył się mecz w Wieliczce, gdzie miejscowe wręcz zmiotły z parkietu Sokoła Zator. Przyjezdne w drugiej i trzeciej partii nie przekroczyły granicy 10 punktów. Ciekawy weekend zafundowały swoim kibicom siatkarki ze Starego Sącza, które w trzy dni rozegrały dwa spotkania, jednak w obu nie dały rady ugrać nawet seta. Najpierw na wyjeździe za mocny okazał się zespół Szóstki Mielec, a dwa dni później wielicki Kampus.