Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > K. Gajgał-Anioł: Nie spodziewałyśmy się jednostronnego meczu

K. Gajgał-Anioł: Nie spodziewałyśmy się jednostronnego meczu

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Chemika Police w poniedziałek pokonały Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, ale wynik 3:0 nie oznacza wcale, że był to dla nich łatwy pojedynek. - Nawet się nie spodziewałyśmy jednostronnego meczu - powiedziała po meczu Katarzyna Gajgał-Anioł.

Mogę pogratulować wygranej, ale trzeba powiedzieć, że poza drugim setem nie był to wcale tak jednostronny pojedynek, jak na to wskazuje wynik.

Katarzyna Gajgał-Anioł: – Oczywiście, że nie. My nawet się nie spodziewałyśmy jednostronnego meczu. Zespół z Dąbrowy Górniczej ma bardzo dobry skład i przede wszystkim ma doświadczone zawodniczki. Jego skład troszeczkę uległ zmianie, ale to jest bardzo trudny przeciwnik. Nie jest w tym przypadku tak, że wynik 3:0 oznacza, że to był łatwy mecz.

W pierwszym i trzecim secie odskakiwałyście dopiero w końcówkach. Zadecydowało tutaj wasze doświadczenie?– Ciężko powiedzieć czy doświadczenie, tam też są ograne zawodniczki. Być może byłyśmy bardziej skoncentrowane. Na pewno lepiej zagrałyśmy te końcówki, a o to właśnie chodzi. Siatkówka jest grą błędów, a w takich momentach trzeba popełnić tych błędów mniej, wtedy się wygrywa.

W poniedziałek zagrałyście bez Małgorzaty Glinki-Mogentale, ale trzeba przyznać, że nie było widać jej nieobecności na boisku.

– Ja myślę, że mamy na tyle wyrównany skład, że tak powinno być. Wiadomo, że Małgosia jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w naszym zespole. Jasne, że wolałybyśmy grać wszystkie, w pełnym składzie, wszystkie razem trenujemy. Cieszy na pewno to, że pomimo braku Małgosi pozostałe zawodniczki potrafiły ją zastąpić tak, że nie było widać, że jest jakaś nieobecność. O to właśnie chodzi, mamy w zespole czternaście wyrównanych dziewczyn i obojętnie która by nie zagrała, to mecz będzie wyglądał dobrze.

Patrząc już na czysto siatkarskie elementy, widać było, że bardzo dobrze wyglądał wasz atak i to ze wszystkich stref. Utrzymywałyście w nim cały czas wysoką skuteczność…

– Zgadza się, atak działał u nas naprawdę dobrze. Myślę, że dobrze zagrałyśmy także w przyjęciu, przez co mogłyśmy uruchomić nasz środek. Jeżeli gra się dużo przez środkowe, jest to dodatkowe utrudnienie dla rywala. Sama wiem, jak to jest, bo gram na środku, jak atak rozkłada się na wszystkie zawodniczki, ekipie po drugiej stronie siatki jest trudniej w bloku.

Ogólnie poziom sportowy tego spotkania był dość wysoki. Ta pierwsza akcja to było coś niesamowitego.

– Właśnie o to chodzi, aby był wysoki poziom. Ważne, żeby ludzie, którzy przyjdą, zapłacą za bilety, mieli widowisko, mieli emocje. Jak spotkanie jest jednostronne – jest miło, bo się wygrywa, ale jak są emocje, jest adrenalina, to na pewno lepiej się taki pojedynek ogląda.

Teraz przed wami w czwartek mecz z zespołem z Bielska-Białej. Też z gatunku tych trudnych?

– Nigdzie nie jest łatwo. Nawet jak pojechałyśmy na pierwszy mecz do Rzeszowa, gdzie teoretycznie powinno pójść łatwo, okazało się, że było inaczej. Developres na pewno jeszcze nie raz jakieś punkty zdobędzie. My poza tym startujemy w tym sezonie z pozycji lidera, a jest zasada „bij mistrza”, więc na pewno na nasze mecze wszyscy będą przygotowani i zmobilizowani. W większości spotkań to my jesteśmy faworytem, a ten drugi zespół nie musi wygrać, ale może powalczyć. To jest czasem łatwiejsze niż rola faworyta. Musimy to udźwignąć.

Wspomniałaś o wyrównanym składzie. Teraz on się wam na pewno przyda, bo czeka was sporo trudnych meczów: BKS Aluprof, Impel, Muszynianka, Rabita…

– Musimy teraz zagrać ten zaległy mecz, bo potem dojdzie Liga Mistrzyń. Najważniejsze, że mamy dobry skład, i kto nie zagra, robi to dobrze. Wiemy dobrze, że jak nam osobiście jakiś mecz nie wyjdzie, obok jest koleżanka, która zastąpi i nie będzie problemu z wygraniem meczu. Trener jest na pewno w dobrej sytuacji, ma spokojną głowę i nie musi się martwić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved