Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W Słupsku tie-break dla KS-u Gniezno

II liga M: W Słupsku tie-break dla KS-u Gniezno

W zeszły weekend w Słupsku rozegrana została 5. kolejka II ligi mężczyzn. Miejscowy SPS podejmował KS Gniezno. Zacięte spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym kropkę nad i postawili przyjezdni, zapisując na swoim koncie dwa punkty.

Na mecz do Słupska przyjechaliśmy w jednym celu – „przybyć, zobaczyć, zwyciężyć”. Rezultat spotkania jest satysfakcjonujący, jednakże liczba zdobytych punktów już nie do końca. Był to dla nas w pewnym sensie mecz niewykorzystanych sytuacji. Mieliśmy bardzo dobre przyjęcie, które nie zawsze kończyło się skutecznym atakiem – komentował pojedynek Michał Paniączyk.

Początek spotkania był wyrównany, żaden z zespołów nie osiągnął znaczącej przewagi, dopiero w końcówce zawodnicy ze Słupska wykorzystali dekoncentrację podopiecznych trenera Paczyńskiego i zdołali odskoczyć na kilka oczek. Mimo pościgu siatkarzy z Gniezna nie zdołali oni doprowadzić do wyrównania, a partia ta padła łupem gospodarzy (25:23). Gnieźnianie wyciągnęli wnioski z pierwszej odsłony niedługo po jej zakończeniu. Mimo tego, że zawodnicy ze Słupska nie odpuszczali do połowy seta, to w szeregach gnieźnian nastąpiła mobilizacja. Kilka dobrych akcji ze strony przyjezdnych dała im komfort kilkupunktowego prowadzenia na koniec partii, która w ostatecznym rozrachunku należała do drużyny KS-u Gniezno (25:20). Gospodarze sobotniego spotkania dobrze rozpoczynali poszczególne sety, jednak do głosu szybko dochodzili goście. Od stanu 19:17 to siatkarze z pierwszej stolicy Polski zaczęli wsteczne odliczanie do zakończenia tego seta. Dobre akcje pozwoliły im na utrzymanie przewagi, którą przyjezdni zdołali dowieźć do końca trzeciej odsłony tego meczu (25:21).

Niesieni dwoma wygranymi partiami gnieźnianie mieli chrapkę na wywiezienie pierwszych trzech punktów w tym sezonie z terenu przeciwnika. Początek nie zapowiadał innego scenariusza, jednak niespodziewanie do boju ruszyli siatkarze SPS-u. Po zdobyciu kilku cennych punktów w środkowej części seta uwierzyli, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Wykorzystując nieuwagę zawodników KS-u Gniezno, gospodarze pokazali, że potrafią zachować zimną krew w zaciętych końcówkach i wygrali ponownie do 23. O losach spotkania rozgrywanego w Słupsku zdecydował tie-break. Przebieg tej partii można określić mianem jednostronnego. Drużyna gości prowadziła od początku do końca, nie pozwalając dojść do słowa zespołowi SPS-u Słupsk. W ostatecznym rozrachunku dwa punkty trafiły do Gniezna.

Szkoda trochę przegranych setów, gdyż niewiele brakowało, aby zakończyły się one dla nas korzystnym wynikiem. Przegrywaliśmy na przewagi, a w wygranych partiach kontrolowaliśmy ich przebieg od początku. Tak też było w tie-breaku, w którym prowadziliśmy przy zmianie stron 8:2. Cieszymy się z wygranej na trudnym terenie, jednak pomimo zwycięstwa pozostał w nas lekki niedosyt – zakończył kapitan zespołu z Gniezna.  Po pięciu meczach w tym sezonie siatkarze z Gniezna zajmują 6. lokatę w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie za dwa tygodnie, tym razem na własnym parkiecie z KS-em Chełmża.

SPS Słupsk – KS Gniezno 2:3
(25:23, 20:25, 21:25, 25:23, 10:15)