Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Na pewno nie złożymy broni

Bartosz Janeczek: Na pewno nie złożymy broni

fot. Cezary Makarewicz

AZS Częstochowa w środę zmierzy się z Treflem Gdańsk - jak do tej pory rewelacją tegorocznej PlusLigi. - W drużynie zaiskrzyło i od początku sezonu pokazuje ona, że ma naprawdę duże możliwości - mówi o rywalach Bartosz Janeczek.

W pierwszym secie pokonaliście Transfer bardzo wyraźnie, dlatego przebieg trzech kolejnych był sporym zaskoczeniem. Co się takiego stało, że je przegraliście?

Bartosz Janeczek:Wszystko zaczęło się od bardzo słabego początku drugiego seta. Próbowaliśmy się jeszcze jakoś ratować, ale się nie udało. Nie wiem, co się stało. Zaczęliśmy mecz bardzo pewnie, naskoczyliśmy na rywali i nagle coś się zmieniło. Musimy przeanalizować na wideo, czego zabrakło w tych kolejnych setach. Dlaczego graliśmy tak słabo, a momentami wręcz tragicznie.

Tę porażkę można usprawiedliwić tym, że nie jesteście jeszcze dojrzałym zespołem. Co zresztą wcale nie dziwi, bo drużyna została zbudowana niemal od podstaw.Można tak powiedzieć. Niektóre elementy na pewno nie są jeszcze w stu procentach zgrane. Ale przecież zagraliśmy dwa bardzo dobre mecze, wygraliśmy z Radomiem i Kielcami. Cóż, pozostaje nam skupić się teraz na kolejnym przeciwniku i postarać się zagrać zdecydowanie lepiej.

Odniosłem wrażenie, że kibice też was w niedzielę nie porwali…

W tej hali jest tak, że jak idzie, to jest również atmosfera, ale gdy coś nie wychodzi, to brakuje, powiedzmy, feelingu. W przegranych setach nie daliśmy kibicom podstaw, aby ta atmosfera się tworzyła, żeby wspomagali nas coraz mocniejszym dopingiem. Zabrakło naszej dobrej gry, zabrakło dopingu, a żeby był sukces, wszystko musi się zazębiać.

Na rozmyślanie o porażce nie macie czasu, bo już w środę zagracie z Treflem Gdańsk…

Możemy ją tylko przeanalizować i wyciągnąć z niej wnioski. Gramy dosłownie za chwilę, a tabela pokazuje, że zmierzymy się z jeszcze silniejszym rywalem. Na pewno nie złożymy broni i nie poddamy się bez walki. Postaramy się udowodnić, że potrafimy grać w siatkówkę.

Zaskakują cię aż tak dobre wyniki drużyny z Gdańska?

Nie dziwię się, że wygrywają. Już biorąc pod uwagę transfery, jakich dokonali, można się było tego spodziewać. W drużynie zaiskrzyło i od początku sezonu pokazuje, że ma naprawdę duże możliwości. Na pewno jest w stanie walczyć o wyższe cele niż w ostatnich sezonach.

Cały wywiad Tadeusza Iwanickiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved