Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stefana Veljković: Będziemy naprawdę mocni

Stefana Veljković: Będziemy naprawdę mocni

fot. chemik-police.com

- Moje indywidualne cele na sezon? Nie istnieją. Liczy się tylko dobro drużyny, a chcemy wygrać w tym roku wszystko, co tylko jest do wygrania - zapowiada Stefana Veljković, nowa środkowa ekipy mistrzyń Polski - Chemika Police.

Dlaczego wybrała pani właśnie Chemika?

Stefana Veljković:Ponieważ słyszałam wiele głosów, że w Polsce siatkówka jest sportem numer jeden i są tu fajne warunki do grania. Moje pierwsze odczucia, patrząc chociażby po tym, jak wiele osób przychodzi na trybuny, zdają się tę opinię potwierdzać. Słyszałam, że Chemik ma silną drużynę, a organizacja klubu i wszystkich osób w nim pracujących działa wzorowo. Zainteresowało mnie to i chciałam stać się częścią tego projektu.

Jak ważna przy transferze była osoba Giuseppe Cuccariniego?Dla mnie ten aspekt był bardzo istotny, ponieważ wiedziałam, że to naprawdę dobry i uznany fachowiec. Jego dodatkowym „atutem” było dla mnie to, że oboje potrafimy porozumiewać się w języku włoskim. Potrafię się oczywiście komunikować także po angielsku, ale jeśli chodzi o wszystkie terminy siatkarskie, to zdecydowanie lepiej rozumiem po włosku. To, że trener również komunikuje się w tym języku, sprawia, że czuję się jeszcze pewniej.

W Chemiku występują też inne zawodniczki z Serbii…

To było jak spełnienie marzeń! W zeszłym sezonie byłam jedyną Serbką w drużynie i czułam się nieco samotna. A teraz? Jestem na treningu, obracam głowę w lewo, a tam Serbka, obracam w prawo, a tam kolejna. Coś cudownego! Oczywiście, teoretycznie to mogłoby rodzić pewne problemy, ponieważ my potrafiłybyśmy rozmawiać tylko po serbsku, a cała reszta drużyny operowałaby wyłącznie polskim. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy mądrymi, a w dodatku już nie aż tak młodymi dziewczynami i sobie z tym spokojnie poradzimy.

Za panią udany debiut w Orlen Lidze. Jakie jest pierwsze wrażenie po zetknięciu się z naszą ekstraklasą?

Ciężko mi jeszcze ocenić poziom ligi, ponieważ dotąd widziałam zaledwie kilka meczów, ale już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo mocna. Jest tu wiele silnych drużyn, choć oczywiście najlepszą z nich jesteśmy my! Najbliższy rok zapowiada się jednak nad wyraz trudny, ponieważ trzeba pamiętać, że oprócz rozgrywek ligowych i pucharowych czekają nas też występy w Lidze Mistrzyń. Chemik zdominował cały ubiegły sezon i dlatego tym razem poprzeczka ustawiona jest jeszcze wyżej.

Chemik ma w tej chwili kłopot bogactwa na środku siatki. Jest pani oraz trzy solidne polskie środkowe. Jak widzi pani rywalizację z nimi o miejsce w pierwszej szóstce?

To prawda, wszystkie trzy prezentują się znakomicie. Cieszę się na możliwość naszej sportowej rywalizacji, ponieważ wiem, że to wyjdzie na dobre i pomoże mi się stać lepszą zawodniczką, niż jestem obecnie. Wierzę, że będziemy się wzajemnie wspierać i dzięki temu wszystkie na tym skorzystamy. Nie sądzę, żeby którakolwiek z nas czterech była w stanie zagrać w każdym meczu sezonu, więc ta rotacja na pozycji będzie w swoim czasie niezbędna. Będziemy walczyć na trzech frontach i dlatego jestem przekonana, że każda z nas odegra swoją rolę na boisku. Jeśli zaś chodzi o siatkarki na innych pozycjach, to uważam, że dysponujemy wyrównanym i bardzo solidnym składem, więc będziemy naprawdę mocni.

Jakie cele, zarówno drużynowe, jak i indywidualne, postawiła sobie pani na ten sezon?

Wygrać wszystko, co tylko da się wygrać. W pierwszej kolejności chcemy obronić tytuł mistrzowski oraz Puchar Polski, do tego dochodzą też plany w Lidze Mistrzyń. I choć na razie trudno się na ten temat wypowiadać, ponieważ te rozgrywki jeszcze nawet nie wystartowały, to na pewno będziemy chciały zrobić dobry wynik. Jeśli natomiast chodzi o moje indywidualne cele na ten sezon, to powiem szczerze, że one nie istnieją. Liczy się tylko drużyna i to, żeby ona wygrywała. Ja chcę jej pomagać poprzez dobrą grę, to wszystko.

Cały wywiad Macieja Żmudzkiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved