Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALS: Faworyci wciąż zwyciężają

Rybnicka ALS: Faworyci wciąż zwyciężają

Po piątej rundzie spotkań w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej widać już wyraźnych liderów. Po raz kolejny swoją siłę potwierdzili siatkarze Artusa Żory liderującego w I lidze, natomiast na zapleczu świetnie radzą sobie teamy z Gaszowic i Pilchowic.

W rybnickiej I lidze doszło w minionym tygodniu do aż dwóch tie-breaków. W pierwszym z nich o ligowe punkty walczył dołujący w tym roku Leon Internet Rybnik. Siatkarze”„Leonów” mierzyli się w swojej hali z Volleyem Katowice i choć byli skazywani na gładką porażkę, to przegrywając 1:2. obronili się i doprowadzili do piątego seta. W nim lepsi byli katowiczanie i to oni zgarnęli cenne dwa oczka. Bardzo blisko kompletu punktów był też beniaminek z Lubomii, który w meczu z Jar-Transem Fox Pszów prowadził 2:0, lecz nie potrafił postawić kropki nad i. Doświadczeni ligowcy z Pszowa wykorzystali szansę i wygrali w pięciu setach. Kolejną wygraną na koncie mają gracze Artusa Żory. Liderzy I ligi nie zawiedli i w trzech dosyć krótkich setach rozprawili się z „pierwszoroczniakiem” Top Ten Rybnik. Pierwsze punkty w sezonie zdobyli też siatkarze Salvequick-Mokate TKKF Pawłowice, którzy na własnym parkiecie pokonali Proxeo Racibórz. Po pierwszym secie to raciborzanie byli bliżsi zwycięstwa, jednak w kolejnych trzech rozkręcił się Aleksander Matula i momentami w pojedynkę decydował o losach meczu.

Jedynka Jankowice II – Prestige Jaruga Rybnik Piaski 3:0

Swoją doskonałą passę w grupie A II ligi kontynuują siatkarze Jedynki Jankowice III. Tym razem jankowiczanie bez straty seta, choć wcale nie po łatwym meczu, wygrali z BFK Michel. Drużyna Jedynki dzięki kolejnemu kompletowi punktów lideruje w grupie A, mając na koncie 12 punktów, 12 wygranych setów i… żadnego przegranego. Coraz lepiej spisuje się także spadkowicz z I ligi – Dach Decker Victoria Pilchowice. Siatkarze „Deckerów” w minionym tygodniu rozegrali dwa mecze i oba zakończyli w trzech setach. Duża w tym zasługa Rafała Kurzawy, który po obu spotkaniach schodził nie tylko zadowolony z wygranej, ale także z tytułem MVP pojedynku. Dzięki tym sześciu oczkom gracze z Pilchowic awansowali na drugie miejsce w tabeli i plasują się tuż za Jedynką. Duża radość zapanowała także w Szczygłowicach, gdzie miejscowy TKKF wygrał swoje pierwsze ligowe spotkanie. Zespół z dzielnicy Knurowa prowadził z Euroskokiem Ziemi Rybnickiej 2:0, jednak dał się pokonać w kolejnych dwóch partiach. Dopiero w tie-breaku knurowianie odzyskali rezon i dzięki serii zagrywek wybranego później graczem meczu Mateusza Siwca zwyciężyli 15:8.

Wyniki spotkań w grupie A II ligi:
Dach Decker Victoria Pilchowice – Catering Rybnik 3:0
TKKF Szczygłowice – TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3:2
BFK Michel – Jedynka Jankowice III 0:3
RAFEX Volley Kuźnia Raciborska – Dach Decker Victoria Pilchowice 0:3
Catering Rybnik – NORD Świerklany RO-JO Team 1:3

Na czele grupy B II ligi znajdują się zespoły z Żor i Gaszowic. Ci pierwsi, VRF Klimatyzacja, tym razem udali się do Czerwionki-Leszczyn, by zmierzyć się z tamtejszą młodzieżą. Gospodarze podjęli walkę tylko w trzecim secie, jednak to nie wystarczyło i VRF pojechał do domu z trzema oczkami. OKIS Gaszowice grał natomiast w hali Albion Teamu i stanął przed trudniejszym zadaniem. Prowadząc 2:0, goście zdekoncentrowali się i przegrali trzecią partię, jednak nie dopuścili do podziału punktów i w secie numer cztery pewnie zwyciężyli. Cenne trzy oczka zainkasowali także siatkarze BestFit Club Rybnik, którzy na wyjeździe pokonali 3:1 Beer Team. W bardzo zaciętym spotkaniu AZS-u Morgan Rybnik z Jedynką Janowice I górą byli siatkarze z Rybnika. Trzy punkty ta ekipa w dużej mierze zawdzięcza Tomaszowi Brzezinie, który za swoją dobrą postawę na parkiecie został uhonorowany wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika spotkania.