Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Polki poprowadziły Canakkale do zwycięstwa

Liga turecka: Polki poprowadziły Canakkale do zwycięstwa

fot. Mirosław Stroński

Udanie zainaugurowały sezon polskie zawodniczki występujące w lidze tureckiej. Nie dość, że drużyna Kingi Kasprzak i Elżbiety Skowrońskiej wygrała swój pierwszy mecz, to dodatkowo obydwie siatkarki miały bardzo duży wpływ na ten wynik.

Canakkale BLD. Elżbiety Skowrońskiej i Kingi Kasprzak zainaugurował rozgrywki ligi tureckiej od meczu z Beşiktaşem. Obydwie Polki znalazły się w wyjściowym składzie i miały bardzo duży udział w zwycięstwie swojej ekipy. Zarówno Skowrońska, jak i Kasprzak z bardzo dobrej strony pokazały się zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Skowrońskiej, która była głównym motorem napędowym swojej drużyny. W działaniach ofensywnych duże wsparcie dla niej stanowiła Kasprzak.

Ekipa Canakkale pozwoliła jednak na początku spotkania narzucić sobie warunki gry. W drużynie Polek raziła niedokładność i nieskuteczność. Wystarczy wspomnieć, że przyjezdne oddały rywalkom aż dziewięć punktów, podczas gdy rywalki były niemal bezbłędne. Powoli Polki i ich koleżanki w drugim secie zaczynały jednak nabierać wiatru w żagle. Początkowo nie przekładało się to na wynik, bowiem w ataku królowała Sanja Starović, po zagraniach której gospodynie powiększały przewagę, by po bloku Adnany Kistaki mieć pierwszą piłkę setową (24:21). Wtedy jednak o swojej obecności na boisku przypomniała Skowrońska. Chwilę później po jej bloku ekipa Canakkale miała pierwszą okazję zakończyć partię na swoją korzyść, co też uczyniła już w kolejnej akcji (28:26).

Od tego momentu gra Canakkale układała się coraz lepiej, a wyróżniającymi się postaciami były Polki. Ciężar gry w ataku spoczywał na Skowrońskiej (6:0 po sześciu punktach z rzędu Polki), która w ważnych momentach miała wsparcie w postaci Kasprzak. To właśnie po ataku tej drugiej zawodniczki także i ta partia padła łupem drużyny Polek. W czwartej odsłonie gospodynie meczu próbowały powrócić do walki. W ataku wysoką skutecznością popisywała się Onur Basaran, wspierana przez Starović (12:10), natomiast „zadyszkę” złapały Polki. Gdy reprezentacyjne przyjmujące powróciły do swojej gry, zaczęły punktować raz za razem. Skowrońska do skutecznych ataków dołożyła punktowe zagrywki, natomiast Kasprzak – bloki. W efekcie Canakkale zwyciężyło w tej partii 25:17, a w całym spotkaniu 3:1.Jak widać, obydwie Polki pokazały się na początku sezonu z bardzo dobrej strony. Poza skuteczną grą ofensywną pozytywnie zaprezentowały się także w przyjęciu. Obydwie przyjmowały zagrywkę ponad 30 razy (Skowrońska – 32, Kasprzak – 31). Nieco lepiej w tym elemencie zaprezentowała się młodsza z nich. Kasprzak zakończyła spotkanie z 74-procentowym przyjęciem (w tym 26% idealnego). Skowrońska z kolei odpowiednio – 63% i 19%.

Beşiktaş Stambuł – Çanakkale BLD. 1:3
(25:20, 26:28, 23:25, 17:25)

Składy zespołów:

Beşiktaş: Emmiyetli, Barut (6), Dağyar (7), Başaran (11), Ilyasoğlu (19), Starović (19), Ihtiyaroğlu (libero) oraz Çetin (6), Türkkan (1), Erdoğan (L), Özbay i Alkan
Çanakkale:
Lamas, Ergin (7), Kasprzak (17), Korkut (3), Skowrońska (25), Aktaş (15), Aköz (libero) oraz Köprülü i Tanil

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved