Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Halkbank zwycięski

Liga turecka: Halkbank zwycięski

fot. Joanna Skólimowska

Po czterosetowym meczu ze zwycięstwa mógł się cieszyć Michał Kubiak, którego Halkbank pokonał Ist. Ber Sehir. Ekipa trenera Lorenzo Bernardiego wystąpiła bez kontuzjowanych Marcina Możdżonka i Osmany'ego Juantoreny.

Halkbank Ankara kontynuuje dobrą passę. Po wygranej w pierwszej kolejce ekipa Michała Kubiaka i Marcina Możdżonka odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem trener Bernardi nie miał do dyspozycji pełnego składu. Marcin Możdżonek nie wystąpił z powodu mocno wybitych palców, natomiast Osmany Juantorena nabawił się kontuzji mięśni brzucha.

Pomimo tego Kubiak i koledzy znakomicie weszli w spotkanie. Na skrzydłach nie do zatrzymania był Polak oraz Cwetan Sokołow, natomiast rywale popełniali liczne błędy. To było tylko wodą na młyn dla ekipy z Ankary, która po serii punktów Sokołowa zwyciężyła 25:21. Siatkarze z Ankary kontynuowali dobrą grę w kolejnej odsłonie. Skuteczną grę w ataku pokazał Subasi, który dołączył do Sokołowa i Kubiaka. Po asie serwisowym tego drugiego Haklbank prowadził 13:9. Rywale zaczęli jednak odrabiać straty i po bloku Tocoglu zwyciężyli 29:27.

W kolejnego seta obydwie ekipy weszły bardzo nerwowo, tocząc walkę na błędy. Pierwsi emocje opanowali zawodnicy Halkbanku, a dokładnie Sokołow. Co prawda tym samym próbował odpowiedzieć Cin, jednak w końcówce do dobrej gry powrócił Kubiak. To właśnie udane akcje Polaka sprawiły, że Halkbank zwyciężył 25:22. Siatkarze Ist. Ber Sehir także w czwartej odsłonie meczu próbowali nawiązać walkę z Halkbankiem. Ich dyspozycja była jednak bardzo nierówna. Udane akcje przeplatali błędami, podczas gdy podopieczni Bernardiego spokojnie kontrolowali wydarzenia. Co prawda po dwóch błędach Kubiaka rywale wyszli na prowadzenie 19:18, jednak Polak szybko „odkupił winy”, zdobywając punkt dający jego ekipie piłkę meczową. Mecz zakończył udanym zbiciem Tekeri.Michał Kubiak zdobył w tym meczu 9 punktów, z czego 1 po skutecznym bloku. Polak atakował 20 razy, 8 zbić zamieniając na punkt. Znacznie więcej pracy miał natomiast w przyjęciu. To właśnie w jego stronę rywale kierowali najwięcej zagrywek, bo aż 28. Reprezentacyjny przyjmujący w tym elemencie zanotował 61% skuteczności, w tym 48% przyjęcia idealnego.

Ist. B. Sehir Bld. – Halkbank Ankara 1:3
(21:25, 29:27, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:

Ist: Tocoglu (5), Antonowicz (14), Hayirli (11), Cosković (11), Yenipazar (3), Cin (19), Mert (libero) oraz Matić i Cihan
Halkbank: Esko (2), Subasi (11), Sokołow (23), Batur (9), Kubiak (9), Tekeli (10), Ayvazoglu (libero) oraz Kiyak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved