Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zacięty mecz Energetyka z Orłem Malbork

II liga K: Zacięty mecz Energetyka z Orłem Malbork

Emocjonujący, zacięty pojedynek obejrzeli kibice w Poznaniu. Miejscowy Energetyk pokonał 3:1 Orła Malbork, ale aż dwa z wygranych setów kończyły się wynikiem 26:24. To trzecie II-ligowe zwycięstwo drużyny ze stolicy Wielkopolski w tym sezonie.

Tak jak oczekiwałem, mecz nie był łatwy. To młody, perspektywiczny zespół. Widziałem wcześniej zespół z Malborka i wiedziałem, że gra na dobrym poziomie – mówi trener poznanianek, Nicola Vettori.Zagraliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach. Siatkarki Orła nawiązały walkę, ale mimo tego udało nam się wygrać. Niestety, od trzeciej partii zaczęliśmy grać bardzo chaotycznie. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów i to Orzeł wygrał kolejną odsłonę 25:23. W czwartym secie prowadziliśmy, ale nie czuliśmy się zbyt pewnie. To doprowadziło do wyrównanej końcówki, w której udało nam się zwyciężyć. Mimo trudności, daliśmy radę.

Podobnie jak w zeszłym tygodniu, udało się zrealizować cel i wywalczyć trzy punkty w pojedynku z Orłem Malbork, jednak styl naszej gry pozostawiał wiele do życzenia – komentuje kapitan Energetyka, Karolina Nowak.Przeciwniczki bardzo dobrze prezentowały się w obronie i ambitnie walczyły o każdą piłkę, czego niestety zabrakło po naszej stronie siatki. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów własnych, co skutkowało przegraniem trzeciego seta i nerwową atmosferą w czwartej odsłonie gry. Ostatecznie jednak udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, a na korektę błędów przed kolejnym pojedynkiem z zespołem Atomu Trefl II Sopot mamy dwa tygodnie.

Wygraliśmy dwa sety na przewagi. To pokazuje, że jesteśmy drużyną z charakterem. Musimy jeszcze dużo popracować nad niektórymi elementami, ale jesteśmy na dobrej drodze – opowiada trener Vettori. – W lidze powinniśmy walczyć o trzecią, czwartą lokatę. Moim zdaniem Chemik i Atom są poza zasięgiem. Z pozostałymi zespołami możemy zdecydowanie powalczyć – kończy.

KS Energetyk Poznań – UKS Orzeł Malbork 3:1
(26:24, 25:20, 23:25, 26:24)