Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Porażka i zwycięstwo siatkarek z Murowanej Gośliny

II liga K: Porażka i zwycięstwo siatkarek z Murowanej Gośliny

Dwa II-ligowe pojedynki rozegrały w miniony weekend siatkarki UKS-u Zielone Wzgórza. W piątek przegrały 0:3 z Orłem Malbork, w sobotę wygrały z Czarnymi Słupsk. Trener Marek Tuszyński był zadowolony z postawy zespołu zwłaszcza w drugim pojedynku.

Mecz z Orłem rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem. Zespół z Malborka miał problem z dojazdem do Murowanej Gośliny. Rozgrzewka nieco się przeciągnęła. Może to wpłynęło trochę na to, że dziewczyny rozpoczęły mecz nieco znużone – opowiada trener goślinianek, Marek Tuszyński.Mimo tego, początek spotkania był dobry w naszym wykonaniu do wyniku 12:10. Niestety, wtedy w jednym ustawieniu straciliśmy aż sześć punktów i zrobiło się 12:16. Nie udało się odwrócić wyniku, przegraliśmy pierwszego seta do 19.

Gospodynie przegrały również dwie kolejne partie pojedynku z siatkarkami z Pomorza. – Początek drugiego seta był kopią pierwszego. Graliśmy równo do wyniku 12:12 i potem to zespół gości odskoczył na 16:12. Tym razem udało nam się dogonić przeciwniczki. Niestety, w końcówce to siatkarki z Malborka były lepsze. O trzecim secie, przegranym 11:25, trzeba szybko zapomnieć. Zupełnie nam nie wyszedł – przyznaje szkoleniowiec UKS-u Zielone Wzgórza. – W pojedynku z Orłem były fajne momenty, przeplatane seriami błędów, które miały w moim odczuciu decydujący wpływ na przegranie dwóch pierwszych setów – dodaje.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina – UKS Orzeł Malbork 0:3
(19:25, 23:25, 11:25)

Po piątkowej porażce z Orłem Malbork, w sobotę siatkarki UKS-u Zielone Wzgórza podejmowały ostatni zespół ligowej tabeli – Czarnych Słupsk. – Ten mecz był zupełnie inny. W pierwszym secie zrobiliśmy tylko dwa błędy własne. Doskonała gra w obronie i skuteczne kontrataki spowodowały, że wygraliśmy tego seta bardzo wysoko. W drugim secie Czarni nas zaskoczyli, bo już na początku zrobiło się 5:0 dla zespołu gości – opowiada trener Tuszyński. – Dogoniliśmy nasze przeciwniczki przy wyniku 10:10 i gra się wyrównała. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie pojedynku z Czarnymi zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką. W tym elemencie gry brylowała Edyta Mazurczak, która w pierwszej odsłonie miała serię kilkunastu bardzo dobrych zagrywek z wyskoku. W drugiej partii weszła w pole zagrywki przy stanie 15:15 i pozostała w nim do końca. Trzeci set był już zdecydowanie pod naszą kontrolą, wygraliśmy go w miarę spokojnie.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina – AP Czarni Słupsk 3:0
(25:5, 25:15, 25:14)

Barwy UKS-u Zielone Wzgórza w II-ligowych rozgrywkach już drugi rok z rzędu reprezentują siatkarki UKS-u ZSMS Poznań. Trener Marek Tuszyński w ubiegłym sezonie zdobył ze swoim zespołem mistrzostwo Wielkopolski w kategoriach juniorek i kadetek. Jak przyznaje, jest bardzo zadowolony ze współpracy z klubem z Murowanej Gośliny. – Jednym z głównych celów współpracy jest ogrywanie zespołów młodzieżowych na poziomie II ligi. Tak samo istotne jest szkolenie zawodniczek, aby w przyszłości mogły reprezentować barwy KS-u Murowana Goślina w rozgrywkach I-ligowych. Dotychczasowe wyniki świadczą o tym, że oba cele są realizowane. W tym sezonie trzy zawodniczki UKS-u ZSMS znalazły się w I-ligowej kadrze klubu z Murowanej Gośliny – Sylwia Kucharska, Patrycja Grocholewska i Katarzyna Kiestrzyńska. Na pewno w niedalekiej przyszłości kolejne dziewczyny z kadry II-ligowej będą miały szansę na grę w I lidze. To wszystko świadczy o tym, że ta współpraca jest bardzo owocna.

W tym sezonie liga jest słabsza, mamy w grupie więcej zespołów młodzieżowych. Dla nas to zdecydowanie lepiej – cieszy się Marek Tuszyński. – To są ekipy, które grają w sposób podobny do naszego. Trudniej gra nam się z drużynami seniorskimi. W ubiegłym sezonie graliśmy w grupie, z której dwa zespoły awansowały do I ligi. To, że zdobywamy już punkty od początku rundy zasadniczej, świadczy o tym, że zrobiliśmy postępy. Nad tymi zespołami, które dopiero weszły do ligi, mamy już też przewagę doświadczenia – kończy trener zespołów z Murowanej Gośliny i Poznania.