Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Opolski SMS z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem

II liga K: Opolski SMS z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem

Siatkarki opolskiego SMS-u LO2 w sobotę zagrały na trudnym terenie w Jaworze. Po dwóch bardzo wyrównanych setach zawodniczkom Patryka Fogla udało się przełamać gospodynie i wygrać 3:1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo opolanek w sezonie.

Zawodniczki z Opola do hali w Jaworze dotarły z problemami i na początku meczu w ich grze widać było lekką nerwowość i trochę niedokładności. Pierwsze dwie akcje ułożyły się po myśli SMS-u, jednak w kolejnych sześciu lepsze były rywalki (6:2). Wszystko to przez słabe przyjęcie zagrywki, które uniemożliwiało przyjezdnym wyprowadzenie regularnej akcji i zmusiło do szarpanej gry wyłącznie do skrzydeł. Zawodniczki z Jawora bez zmrużenia oka wykorzystały kłopoty rywalek i odskoczyły nawet na sześć oczek (14:8). Trener Patryk Fogel starał się ratować wynik poprzez wprowadzenie kilku rezerwowych siatkarek. Jego roszady przyniosły spodziewany efekt i SMS zaczął grać wyraźnie lepiej. Szczególnie dobrze do gry wprowadziła się Izabela Łabuz, która skutecznym blokiem zatrzymała jedną z przeciwniczek i doprowadziła do remisu po 17. Coraz pewniejsza gra w przyjęciu, obronie i ataku pozwoliła przyjezdnym wygrać premierową partię 25:23. W drugiej partii wynik oscylował wokół remisu do stanu 10:10. W dalszej części seta lepiej prezentowały się olimpijki, które znów napsuły opolankom wiele krwi swoją kąśliwą zagrywką. Straty punktowe wynikające z niestabilnego odbioru przyjezdne starały się nadrobić innymi elementami. Całkiem nieźle szła im praca w defensywie, a na siatce solidnie spisywały się blokujące, jednak było to zbyt mało, by rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. Gospodynie wygrały do 22 i doprowadziły do remisu w tym spotkaniu.

Po dwóch wyrównanych setach kibice w hali w Jaworze nie mieli już okazji doświadczać tak wielu emocji w kolejnych odsłonach. W partii numer trzy opolanki bardzo szybko przejęły inicjatywę na boisku i wypracowały trzypunktową przewagę (7:4). Na skrzydłach dobrze prezentowała się w ataku Patrycja Gądek, natomiast na środku siatki w bloku i ataku oczka dokładała Marta Zich. Nieco zbite z tropu gospodynie nie potrafiły się przełamać i w ich poczynania coraz częściej wkradały się różnego rodzaju nieporozumienia, które zazwyczaj skutkowały bezpośrednimi punktami dla SMS-u. Ostatecznie zawodniczki z województwa opolskiego wygrały do 16 i objęły prowadzenie 2:1. W czwartej odsłonie wynik remisowy utrzymywał się nieco dłużej, bo do stanu 5:5. Po raz kolejny jako pierwsze do ataku ruszyły siatkarki SMS-u, które spokojnie i konsekwentnie powiększały swoją przewagę (9:7, 13:9). W końcówce seta na tablicy wyników widniał rezultat 20:12 dla przyjezdnych i wtedy na parkiecie znów pojawiły się emocje. Gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu i niebezpiecznie zbliżyły się do praktycznie pewnych zwycięstwa opolanek (17:20). Przerwa na żądanie trenera Fogla oraz krótka rozmowa z zawodniczkami wystarczyły, by zażegnać kryzys. Przełamanie SMS-owi dała Martyna Paczkowska, a chwilę później błąd w ataku olimpijek zakończył seta i mecz wynikiem 19:25.

Olimpia Jawor – SMS LO 2 Opole 1:3
(23:25, 25:22, 16:25, 19:25)