Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gliwiczanki z kolejnym zwycięstwem na koncie

II liga K: Gliwiczanki z kolejnym zwycięstwem na koncie

Siatkarki gliwickiego AZS-u Politechniki Śląskiej mają za sobą udany weekend. W piątej kolejce rozgrywek w grupie 2 II ligi kobiet udały sie do Jaworzna i zainkasowały komplet punktów. Gospodynie były lepsze tylko w pierwszej partii.

Początek meczu w Jaworznie nie był dla zespołu z Gliwic udany. Przyjezdne w pierwszych sześciu akcjach nie potrafiły znaleźć recepty na dobrą zagrywkę, szczelny blok i ułożoną grę w obronie swoich rywalek (0:6). Duży wpływ na ten fakt miały absencje w składzie AZS-u. Z drużyną na parkiecie nie mogły bowiem walczyć dwie podstawowe siatkarki – Patrycja Ząbek oraz Małgorzata Sikora. Wraz z kolejnymi piłkami w grze akademiczek widać było coraz więcej spokoju i opanowania, a na tablicy wyników z każdą minutą rezultat zbliżał się do remisu. Ostatecznie przyjezdne stanęły przed szansą na wygranie seta (25:24), lecz popełniły błąd dotknięcia siatki. Dwie kolejne akcje padły łupem jaworznianek i to one zwyciężyły 27:25. Porażka nie podziałała motywująco na ekipę z Gliwic. Przyjezdne przez całą partię były o kilka kroków za swoimi rywalkami i dopiero w samej końcówce zmobilizowały się do lepszej gry (16:20). Sygnał do ataku dała kapitan Sylwia Pastuszko, która sprawiła jaworzniankom kłopoty swoją zagrywką. Po ciekawej i ambitnej walce lepsze okazały sie gliwiczanki, które zakończyły partię przy stanie 26:24.

Emocji nie brakowało także w kolejnej partii. Oba zespoły praktycznie przez całego seta walczyły punkt za punkt i do samego końca nie wiadomo było, kto obejmie prowadzenie 2:1. Tym razem górę wzięło doświadczenie zespołu z Gliwic, który w decydującej części seta nie popełniał prostych błędów. Rozgrywająca Anna Wrzeszcz posyłała piłki do swoich „pewniaków” i to zapewniło AZS-owi sukces w postaci wygranej 25:23. Porażka podłamała gospodynie, które od pierwszego gwizdka sędziego w secie numer cztery były wyraźnie pod kreską. Akademiczki długo nie czekały i bezwzględnie wykorzystały słabszy moment rywalek. Dzięki ryzykownej zagrywce i dużej skuteczności ataku gliwiczanki wyszły na prowadzenie 17:7 i były praktycznie pewne trzech oczek. Gospodynie spuściły głowy w dół, nie podjęły już walki i uległy zdecydowanie 13:25.

MCKiS Jaworzno – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(27:25, 24:26, 23:25, 13:25)