Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch nie dla Joanny Wołosz

Superpuchar Włoch nie dla Joanny Wołosz

fot. archiwum

Pierwsze trofeum w sezonie trafiło do siatkarek Nordmeccanica Rebecchi Piacenza. Podopieczne trenera Chiappiniego po emocjonującym spotkaniu w walce o Superpuchar Włoch 3:2 pokonały Unendo Yamamay Busto Arsizio z Joanną Wołosz w składzie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły siatkarki Busto, wypracowując kilkupunktową zaliczkę jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (7:2). Podopieczne Carlo Parisiego mogły liczyć na znakomicie dysponowaną Diouf, niekwestionowana liderka swojego zespołu (35 punktów w całym meczu) nie zawodziła (12:6). Jednak nie tylko siła zagrań w ataku była atutem siatkarek Busto Arsizio w spotkaniu, swoje zrobiła też efektywność zagrań w polu serwisowym. To właśnie po kolejnych zagrywkach punktowych, w wykonaniu Joanny Wołosz, trener drużyny przeciwnej rozpoczął rotacje składem. Alessandro Chiappini z placu gry zdjął Sorokaite i Diricx. Jednak nawet zmiany nie były w stanie uratować tego seta, wygranego przez zespół Polki 25:15.

Wraz z upływem czasu nowo wprowadzone zawodniczki odnajdywały rytm gry, a poczynania Piacenzy dawały powody do optymizmu Alessandro Chiappiniemu. Rozkład gry na siatce sprawiał spore problemy zawodniczkom Busto Arsizio, tym samym mistrzynie Włoch bez większych problemów zbudowały znaczną przewagę (17:11). Trener Parisi przywołał jeszcze swoje zawodniczki do siebie, jednak na tle dobrze dysponowanych rywalek w tej części meczu wicemistrzynie Italii były bezradne, przegrywając 16:25.

Partię kolejną Joanna Wołosz i jej koleżanki rozpoczęły nieco lepiej, poniżej pewnego poziomu nie schodziła Diouf, reprezentantka Azzurre była niemal nie do powstrzymania, mijając kolejno ręce blokujących rywalek. Wciąż jednak utrzymywała się gra na styku (5:4, 7:7, 8:10). W kluczowym momencie zafunkcjonował jednak blok Piacenzy, czujność na siatce Vargas dała mistrzyniom Włoch remis po 14. Radość podopiecznych trenera Chiappiniego nie trwała jednak długo, bowiem po kolejnych błędach w szeregach Piacenzy to Busto prowadziło 18:15. Nie był to jednak koniec emocji, mistrzynie Włoch wróciły do gry, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Siatkarką, która zrobiła różnicę i przechyliła szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu, była po raz kolejny Valentina Diouf (27:25).Konsekwentnie grające siatkarki Piacenzy do odsłony czwartej przystąpiły wyjątkowo skoncentrowane, na siatce dobrze prezentowała się Van Hecke, zapewniając swojej drużynie kilkupunktową zaliczkę (10:8). Cierpliwa gra i kolejne ataki Vargas dały znów nadzieję sympatykom zespołu mistrzyń Italii. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Chiappiniego prowadziły już 16:12, w kluczowym fragmencie seta uaktywnił się jeszcze blok Piacenzy i po wygranej mistrzyń Włoch 25:19 pewne było, że zdobywcę pierwszego trofeum wyłoni tie-break. Decydująca partia jedynie do stanu 6:5 była wyrównana. Jeszcze przed zmianą stron boiska do głosu doszły siatkarki Piacenzy. Podopieczne trenera Chiappiniego w końcu znalazły metodę na powstrzymanie Diouf (5:9). Był to początek budowania przewagi Piacenzy, w najważniejszych akcjach meczu nie zawodziła najlepiej punktująca zespołu mistrzyń Włoch – Di Iulio. Po wygranej 15:11 triumfatorem Superpucharu Włoch został zespół Nordmeccanica Rebecchi Piacenza.

Tytuł MVP spotkania przyznano jednak zawodniczce Unendo Yamamay Busto Arsizio, wyróżnienie dla Valentuny Diouf nie było jednak zaskoczeniem.

*więcej na volleyball.it


Unendo Yamamay Busto Arsizio – Nordmeccanica Rebecchi Piacenza 2:3

(25:15, 16:25, 27:25, 19:25, 11:15)

Składy zespołów:
Unendo Yamamay Busto Arsizio: Wołosz (2), Diouf (35), Havelkova (5), Pisani (2), Marcon (7), Lyubushkina (17), Leonardi (Libero) oraz Degradi (3), Rania, Michel (7), Perry i Camera
Nordmeccanica Rebecchi Piacenza: Sorokaite (12), Valeriano (2), Dirickx (4), Leggeri (8), Vargas (15), Van Hecke (17), Carocci (libero), Brussa (2), Di Iulio (24), Poggi (libero), Borgogno, Angeloni i Caracuta

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved