Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Zabrakło nam cierpliwości

Sebastian Świderski: Zabrakło nam cierpliwości

Trwa pechowa passa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w meczu 6. kolejki za mocni dla kędzierzynian okazali się rywale z Jastrzębia-Zdroju. - Nadal musimy być cierpliwi, uczyć się i budować swoją grę - mówił po meczu trener przyjezdnych, Sebastian Świderski.

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju nie przyniosło przełamania podopiecznym Sebastiana Świderskiego. Mimo dobrego startu i wygranej w pierwszej partii z każdym kolejnym setem kędzierzynianie sprawiali wrażenie zespołu opadającego z sił, choć stali przed realną szansą przedłużenia rywalizacji do pięciu setów. – Jastrzębianie grali cierpliwiej, dzięki czemu odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mogliśmy się pokusić o urwanie jednego punktu, ale trochę nam zabrakło w końcówce – o spotkaniu i niewykorzystanej szansie swojego zespołu mówił Paweł Zagumny.

Ze słowami kapitana kędzierzynian zgodził się szkoleniowiec. – Tak jak powiedział Paweł, zabrakło nam przede wszystkim cierpliwości. Do połowy seta prowadziliśmy grę jak równy z równym, ale niestety nie potrafiliśmy rozstrzygnąć go po naszej myśli. Pokazał to także czwarty set, w którym prowadziliśmy 7:4, mieliśmy piłkę przechodzącą i jej nie skończyliśmy. Co więcej, po chwili straciliśmy cztery kolejne punkty z rzędu i zamiast 8:4, robi się 9:8 dla przeciwnika, a my przestajemy grać – o rywalizacji z brązowym medalistą ubiegłego sezonu mówił szkoleniowiec, zauważając jednak pozytywy w poczynaniach swoich podopiecznych. – Nadal musimy być cierpliwi, uczyć się i budować swoją grę. Próbowaliśmy zmian i wielkie brawa dla Krzysztofa Zapłackiego, który wszedł do gry bez obaw i zagrał na tyle, na ile potrafił – dodał. Cierpliwość potrzebna będzie także sympatykom zespołu z Kędzierzyna-Koźla, o wsparciu fanów na pomeczowej konferencji prasowej mówił także Sebastian Świderski.Chciałbym podziękować również naszym kibicom za to, że w tych trudnych momentach są z nami. Wspierają nas także wtedy, kiedy nam nie idzie. Za to należą im się brawa – zakończył trener.

Komplet oczek został na Śląsku. Oceniając rywalizację, przedstawiciele brązowych medalistów ubiegłego sezonu podkreślali, jak ważne było to zwycięstwo, nie tylko ze względu na dorobek punktowy, ale również pozycję i możliwości przeciwników. – Jesteśmy zadowoleni z wygranej, bo są to trzy punkty odniesione w rywalizacji z klasowym rywalem. Dla nas to naprawdę bardzo ważne punkty – mówił Michał Łasko. Równie pozytywnie poczynania swoich podopiecznych podsumował Roberto Piazza, nie zapominając jednak o tym, co w grze jego zespołu nie było najlepsze. – Pierwszą partię zaczęliśmy, chyba jeszcze będąc myślami w szatni, chociaż doskonale wiedzieliśmy, co zrobi rywal – rozpoczął szkoleniowiec. Dopiero kolejne fragmenty meczu, zdaniem Włocha, mogły dawać powody do satysfakcji. – Po zmianie stron, od drugiego seta rozgrywaliśmy już dobre spotkanie. Dla mojego zespołu to był naprawdę ważny mecz, ponieważ musimy zrozumieć grę na wysokim poziomie, a do takiej jesteśmy predysponowani. Powody do optymizmu daje fakt, że z każdym meczem gramy trochę lepiej – zakończył Roberto Piazza.