Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolas Uriarte: Chcemy wygrywać każdy mecz

Nicolas Uriarte: Chcemy wygrywać każdy mecz

fot. Joanna Skólimowska

Skra Bełchatów kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, w sobotę pokonała 3:0 akademików z Warszawy.  - Dla nas też jest bardzo ważne, że nawet jeśli popełniamy błędy i nie gramy zbyt dobrze, pozostajemy skupieni i staramy się pomimo to wygrać - mówi Nicolas Uriarte.

Nagroda MVP na pewno cieszy, ale pewnie najważniejsze dla ciebie jest to, że podtrzymaliście zwycięską serię i odnieśliście szóste zwycięstwo z rzędu?

Nicolas Uriarte: – Oczywiście. Jesteśmy zadowoleni z wygranej. Jesteśmy mistrzem Polski i chcemy wygrywać każdy mecz, ale teraz na początku sezonu chcemy przede wszystkim poprawiać naszą grę i to staramy się robić. Wygrana cieszy, ale mamy też nadzieję, że z każdym meczem będziemy grać coraz lepiej.

Potrzebujecie grać jeszcze lepiej? Wygraliście wszystkie mecze i na razie wydaje się, że nie ma drużyny, która mogłaby was w tym momencie pokonać.– To jest dopiero początek sezonu, który jest bardzo długi, będziemy mieć sporo trudnych meczów, tak więc trzeba pozostawać skoncentrowanym. Wiemy ponadto, że jeśli nie będziemy grać dobrze, to możemy przegrać, także jeśli w tym spotkaniu nie zagralibyśmy dobrze, to moglibyśmy przegrać z drużyną z Warszawy. To jest dobre podejście do meczu, kilka ostatnich spotkań tak zaczynaliśmy i to jest dla nas bardzo ważne.

W sobotę wygraliście 3:0, ale w drugim secie było sporo walki i rywal miał już piłkę setową…

– Tak jak mówiłem, jeśli nie będziemy grać dobrej siatkówki, możemy przegrać, to może być jeden set, to może być mecz. Dla nas też jest bardzo ważne, że nawet jeśli popełniamy błędy i nie gramy zbyt dobrze, pozostajemy skupieni i staramy się pomimo to wygrać. I w meczu z zespołem z Warszawy tak było, w drugim secie było na styku, ale ostatecznie udało nam się wygrać i to jest bardzo ważne dla nas, dla drużyny.

Grałeś podczas mistrzostw świata, po tym turnieju praktycznie nie miałeś za bardzo czasu na odpoczynek przed ligą, czy nie zaczyna się gdzieś tam wkradać zmęczenie?

– Nie, to był bardzo przyjemny miesiąc, oczywiście było dużo podróżowania, granie co trzy dni. Myślę, że jesteśmy szczęśliwi z powodu naszych zwycięstw, i to pomimo tego, że czujemy się trochę zmęczeni. Teraz będziemy mieć spokojniejszy tydzień bez grania i myślę, że to będzie dla nas bardzo dobrze, bo będziemy mogli popracować, ale także odpocząć i nabrać mocy przed kolejnymi meczami.

To się na pewno przyda, bo w listopadzie startuje Liga Mistrzów i ponownie będziecie grać co trzy dni.

– Dlatego myślę, że ten tydzień po meczu z Radomiem będzie bardzo przyjemny i potrzebny. Wiemy, że potem czeka nas dużo spotkań, dlatego bardzo na niego czekamy i mamy nadzieję, że ta praca, którą przez ten tydzień wykonamy, przyniesie nam dużo pożytku.

Pod koniec listopada zagracie z Resovią Rzeszów, ale nie tutaj w Bełchatowie, tylko w Atlas Arenie przed 12 tysiącami kibiców. Co sądzisz o takim pomyśle, by tam rozgrywać mecz ligowy?

– To wspaniały pomysł, zawsze jest bardzo przyjemnie grać przed tak dużą publiką. Mamy nadzieję, że będzie komplet widzów i że to będzie dobry mecz. Oczywiście bardzo lubimy grać w naszej hali w Bełchatowie, ale to będzie także ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję oczywiście, że wygramy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved