Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Ciężko się gra po tylu przegranych

Maciej Dobrowolski: Ciężko się gra po tylu przegranych

fot. Arkadiusz Buczyński

- Nie uważam, że jest słabsza forma i że jesteśmy w złej dyspozycji. Po prostu mamy jeszcze bajzel na boisku. Mamy grupę kompletnie nową, wymieniliśmy ośmiu czy dziewięciu zawodników - mówi po porażce z Resovią rozgrywający olsztynian, Maciej Dobrowolski.

Mecz w Rzeszowie wyglądał tak, jakby dla was zaczął się dopiero od trzeciego seta…

Maciej Dobrowolski: Ciężko się gra po tylu przegranych. Mamy pod górę, nie ma co tego ukrywać i nikt nie zamierza tego nawet robić. Trener szuka odpowiednich ustawień. W trzecim secie fajnie już ta nasza gra wyglądała i gdybyśmy się tak spisywali cały czas, to powinniśmy być zadowoleni. Na Resovię to było za mało, ale na inne zespoły powinno wystarczyć. Na pewno nie jest wesoło, ale nie ma też co wpadać w panikę. Wiemy jaki mamy kalendarz przed sobą – pojedynki z Jastrzębiem i ZAKSĄ. Tak naprawdę po tych dwóch meczach możemy być w bardzo nieciekawej sytuacji w tabeli, co wcale nie oznacza, że po kolejnych spotkaniach nie wrócimy do środka tabeli, tam, gdzie byśmy chcieli się znajdować.

W dwóch pierwszych setach jednak nie było widać aż tak dużej determinacji, a bardziej spuszczone głowy.Nie nazwałbym tego spuszczonymi głowami. To był efekt siły zagrywek Resovii. Oni psuli dużo piłek w serwisie na początku, ale jak już trafili, to ciężko było nam grać. Wiemy, w czym mamy kłopoty i co jest do poprawy. Na tak dobrze grającą Resovię w tych dwóch partiach to było z naszej strony za mało. Fajnie, że w tym trzecim secie pojawił się zalążek tego, że może to dobrze wyglądać.

Wasza słaba forma na początku rozgrywek to jest pokłosie zmian kadrowych w zespole, które były dość znaczne? Drużynę opuściło kilku kluczowych zawodników.

Nie uważam, że jest słabsza forma i że jesteśmy w złej dyspozycji. Po prostu mamy jeszcze bajzel na boisku. Mamy grupę kompletnie nową, wymieniliśmy ośmiu czy dziewięciu zawodników. W zeszłym roku była fantastyczna grupa, której już nie ma. To już historia i wszystko trzeba stworzyć od nowa. Nasza szóstka wymieniła się w 80 procentach, więc to wszystko trzeba układać od początku. W zeszłym roku poszło nam to bezboleśnie, szybko i miło. Na początku sezonu wygraliśmy dwa mecze z Jastrzębiem i ZAKSĄ i byliśmy na tej fali niesieni przez cały sezon. W tej chwili zaliczyliśmy falstart w tych pierwszych kolejkach, a teraz spotykamy z najpotężniejszymi czterema polskimi zespołami. Oczywiście próbujemy walczyć w tych meczach i fajnie byłoby wygrywać punkt, set czy mecz. Trzeba też być realistą i zdawać sobie sprawę z tego, gdzie jest nasz poziom, a gdzie jest Resovii i Skry. Z każdym kolejnym meczem będziemy walczyli, żeby jakieś punkty wyrwać i wyszarpać, a jak wrócimy do spotkań z zespołami które teoretycznie są w naszym zasięgu, to musimy w nich bezwzględnie zdobywać punkty.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved