Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwsza porażka lidera z Sanoka

II liga M: Pierwsza porażka lidera z Sanoka

MKS Andrychów pokonał lidera tabeli TSV Sanok po niezwykle dramatycznym i emocjonującym meczu. Była to pierwsza porażka drużyny prowadzonej przez Piotra Podporę, pomimo tego sanocka ekipa pozostała na pierwszym miejscu w tabeli.

Mecz rozpoczął się od remisu 4:4. Obie ekipy grały punkt za punkt i popełniły bardzo dużą ilość błędów własnych w polu zagrywki. Sygnał do ataku dał Jakubek i TSV prowadził 13:12. Andrychowska drużyna nie pozostała dłużna i dosyć szybko doprowadziła do remisu 15:15. Zarówno gospodarze, jak i goście walczyli o końcowy sukces w tym secie. Lepiej dysponowani byli sanoczanie, którzy po ataku ze środka swojego kapitana Tomasza Kusiora prowadzili 22:19. Seria błędów własnych oraz as serwisowy Gawiny sprawiły, że był remis 23:23. Sanocka ekipa pomimo tego wygrała premierową odsłonę meczu po błędzie własnym andrychowian.

Niezrażeni porażką w pierwszym secie podopieczni trenera Legienia po ataku Kolonki prowadzili 6:4, a wkrótce potem po serwach Polaka 8:4. Zadowoleni takim obrotem sprawy gospodarze zaczęli tracić przewagę i po asie serwisowym Matuły remisowali 10:10. Kolejny zryw ekipy MKS-u dał jej dwupunktową przewagę (14:12), wkrótce potem ponownie był remis, tym razem 14:14. Wyrównana i zacięta gra toczyła się do stanu 20:20, po czym po serwach Marka gospodarze wygrali tego seta w stosunku 25:21. Sanoczanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki, nie wykorzystywali ataków z pierwszego uderzenia, mylili się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Andrychowianie poszli za ciosem i od samego początku tej partii nadawali ton wydarzeniom na boisku, odrzucili swoich rywali od siatki dzięki mocnym zagrywkom i prowadzili 6:4. Sanoczanie byli w odwrocie i mieli problemów z poprawnym przyjęciem, Kolonko razem z Gawiną byli nie do zatrzymania w ataku i skutecznie punktowali. Sanocka ekipa pomimo niekorzystnego obrotu sprawy dzielnie walczyła i po ataku Gąsiora doprowadziła do remisu 10:10. Obie drużyny grały falami, raz jedna, a raz druga zdobywała dwupunktowe prowadzenie, po czym je traciła na rzecz swoich rywali. TSV prowadził 16:14, wówczas o przerwę na żądanie poprosił Rafał Legień i jak się później okazało, był to przełomowy moment w tym secie. Skuteczną serią zagrywek w końcówce tego seta popisał się Polak i to dzięki niemu MKS wygrał tę partię i objął prowadzenie w meczu 2:1.

Podopieczni Podpory, aby pozostać w spotkaniu, musieli wygrać seta numer cztery, sanocka ekipa zaczęła dobrze grać w bloku i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po ataku Kalandyka TSV miał trzy punkty więcej niż MKS (6:3). Od tego momentu stopniowo zwiększał się dystans punktowy dzielący obie drużyny (10:5), dobrze na boisku zaprezentował się Mańko, który skutecznie zagrał w bloku i to dzięki jego postawie drużyna z Podkarpacia prowadziła 15:6. Andrychowianie mylili się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i byli w tym okresie tłem dla swoich rywali. Pojedynczymi akcjami Polak razem z Wysockim starali się odwrócić losy tego seta, lecz było to za mało na dobrze dysponowanych sanoczan. Ostatecznie seta wygrali zawodnicy z Sanoka po ataku Jakubka w stosunku 25:18 i doprowadzili do remisu w całym meczu.

Podbudowani zwycięstwem w czwartym secie siatkarze z Sanoka rozpoczęli seta prawdy od mocnego uderzenia, prowadzili 7:2 po autowym ataku Marka. Gospodarze byli w odwrocie, popełnili dużą liczbę błędów własnych i nie mogli przebić się przez szczelny blok przyjezdnych. Zmiany dokonywane przez trenera Legienia oraz przerwy na żądanie na nic się nie zdały. Sanoczanie raz za razem powiększali swoją przewagę i po asie serwisowym Matuły prowadzili 14:6, wydawało się wówczas, że to gościom przypadną dwa punkty w tym meczu. Wówczas to nastąpił zwrot wydarzeń na boisku, skuteczną serią zagrywek popisał się Kozłowski i doprowadził do remisu 14:14. Siatkarze TSV nie potrafili skończyć ataków z pierwszego tempa i mylili się w przyjęciu, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy po ataku ze środka wygrali tego seta 17:15 i zapisali na swoje konto dwa punkty.

MKS Andrychów – TSV Cell Fast Sanok 3:2
(23:25, 25:21, 25:19, 18:25, 17:15)

MKS: Szczygieł, Kolonko, Marek, Andrzejewski, Gawina, Polak, Woś (libero) oraz Sordyl, Wysocki i Kozłowski
TSV: Wesołowski, Golonka, Kusior, Kalandyk, Rusin, Jakubek, Sokołowski (libero) oraz Gąsior, Przystaś, Mańko i Matuła