Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS PZPS Spała sprowadził Kęczanina na ziemię

I liga M: SMS PZPS Spała sprowadził Kęczanina na ziemię

fot. Piotr Kochanowski

Siatkarze Kęczanina Kęty z pewnością nie spodziewali się, że stracą punkty w meczu z uczniami SMS-u PZPS Spała. - Wróciliśmy z niczym i to jest dla mnie materiał do głębokiej analizy - mówił trener Kęczanina Marek Błasiak po porażce w Spale 1:3.

Kibice Kęczanina – i nie tylko – czują się zawiedzeni że ich pupile, będący przecież rewelacją pierwszej fazy rozgrywek na zapleczu ekstraklasy, nie poradzili sobie z „uczniami" ze Spały. – Rywal był w naszym zasięgu, więc jakieś punkty z jego terenu powinniśmy bezwzględnie przywieźć – uważa Marek Błasiak, trener kęckich siatkarzy. – Wróciliśmy z niczym i to jest dla mnie materiał do głębokiej analizy.

W premierowej odsłonie trwała wymiana ciosów. Kęczanie zbliżyli się do rywali na punkt, ale potem sędziowska pomyłka sprawiła, że gospodarze uciekli na kilka punktów, potrafiąc do końca utrzymać wypracowaną zaliczkę. Druga odsłona zakończyła się sukcesem kęczan. Wydawało się, że są w stanie odwrócić losy tego spotkania. Trzecia partia rozpoczęła się obiecująco. Jednak miejscowi jeszcze przed przekroczeniem „dziesiątki" zdobyli siedem punktów z rzędu i – na fali rozpędu – rozbili kęczan. – Tak, jak w poprzednim wyjazdowym spotkaniu w Krakowie, w kluczowych momentach szczęście uśmiechało się do nas, dlatego pod Wawelem wygraliśmy łatwiej, niż się spodziewaliśmy, tak teraz fortuna była przy rywalach. Inna sprawa, że popełniliśmy wiele prostych błędów. Momentami sprawialiśmy wrażenie, jakbyśmy nie potrafili grać – podkreśla Marek Błasiak.

W czwartej partii kęczanie niby walczyli, ale w ich postawie nie było błysku, jakim imponowali we wcześniejszych czterech zwycięskich dla nich spotkaniach. – Na pewno porażka w Spale nie była przez nas wkalkulowana – uważa Marek Błasiak. – Ze stratą punktów moglibyśmy się liczyć, gdyby przyszło nam się potykać z zespołami pretendującymi do mistrzostwa.Kęcki szkoleniowiec zastanawia się, co było przyczyną słabej postawy zespołu w Spale. – Wprawdzie już drugi z rzędu zagraliśmy po trzy spotkania w tygodniu, ale o przemęczeniu nie może być mowy – twierdzi trener Błasiak. – Przecież w środę w meczu pucharowym wielu „szóstkowych" zawodników dostało wolne. Mieliśmy jednak pewną modyfikację mikrocyklu treningowego, więc porażkę biorę na siebie.

Kęcki szkoleniowiec nie uważa, żeby zespół po czterech kolejnych zwycięstwach poczuł się pewniej i nagle „zgasła" w nim chęć wygrywania. – Pozostaje nam poprawić pewne elementy gry i zrehabilitować się w kolejnym spotkaniu, przed własną publicznością, przeciwko Zawierciu – Marek Błasiak jasno stawia sprawę. – Na pewno podstawą naszej porażki w Spale było słabe przyjęcie zagrywki, co w poprzednich potyczkach było naszym atutem. Nie chodzi mi o to, że nasi rywale postawili na trudną zagrywkę. Z prostą mieliśmy spore problemy.

Autor: Jerzy Zaborski – m.oswiecim.naszemiasto.pl

SMS PZPS Spała – Kęczanin Kęty 3:1
(25:20, 19:25, 25:15, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved