Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spacerek sulechowskiego Zawiszy w meczu z SMS-em PZPS

I liga K: Spacerek sulechowskiego Zawiszy w meczu z SMS-em PZPS

Lekcję siatkówki dostały siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk od Zawiszy Sulechów. Zespół trenera Mierzwińskiego gładko wygrał 3:0 i po czterech meczach ma 9 punktów. Uczennice SMS-u wciąż czekają na pierwszy punkt czy też wygranego seta w I lidze.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany. Przyjezdne ambitnie broniły, a także utrzymywały skuteczność w ataku. W zespole gospodyń punktowały Anna Sołodkowicz oraz Agata Skiba. Wyrównana walka trwała do wyniku 14:14. Wówczas zawiszanki „odjechały” rywalkom na cztery oczka i utrzymały przewagę do końca seta, wygrywając go do 21. Drugą partię udanie rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 4:1. Jednak skuteczne ataki Natalii Murek sprawiły, że zespół SMS-u zbliżył się do Roltexu Zawiszy Sulechów (5:4). Nie na długo, ponieważ znakomita postawa Ewy Kwiatkowskiej w polu serwisowym dała sulechowiankom zdecydowaną przewagę (10:6, 13:7, 16:9). Roltex Zawisza nie oddał prowadzenia i wygrał seta do 16 i w całym meczu prowadził już 2:0.

Trzecia odsłona tego meczu przebiegła w zasadzie bez większej historii. Zawisza Sulechów był lepszy od podopiecznych trenera Wiesława Popika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodynie prowadziły 6:2, 10:4, 12:5, 13:8, 20:11. Efektowny podwójny blok w wykonaniu Natalii Perlińskiej i Marty Szymańskiej zakończył seta wynikiem 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Ewa Kwiatkowska.

Po tej wygranej sulechowianki z dziewięcioma punktami na koncie zajmują 6. miejsce w tabeli, a przed nimi w czwartek jeszcze zaległy mecz z Budowlanymi Toruń. Młode uczennice SMS-u PZPS wciąż czekają na swój pierwszy punkt w I lidze, w dotychczasowych czterech spotkania nie wygrały jeszcze ani jednego seta. – To jest zawsze wspaniałe uczucie, które towarzyszy wygranej. Wiedziałyśmy, że zespół SMS-u jest zespołem młodym, a także, że one nie zamierzają nam podarować wygranej. Musiałyśmy trzymać się konsekwentnie naszego planu na ten pojedynek. Myślę, że miałyśmy kilka momentów znakomitej gry, szczególnie w końcówce meczu. Każda dziewczyna przyczyniła się do tego zwycięstwa. To był naprawdę wysiłek całej naszej drużyny – podsumowała pojedynek z SMS-em zawodniczka Zawiszy, Katarina Osadchuk.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:21, 25:16, 25:15)

Zawisza: Sołodkowicz, Skiba, Wawrzyniak, Baran, Osadchuk, Kwiatkowska, Wellna (libero) oraz Szymańska, Bury, Perlińska, Witkowska i Broś
SMS: Murek, Grabka, Lipska, Świder, Michalak, Różyńska, Drabek (libero) oraz Michalewicz, Rasińska i Dąbrowska