Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker i Nike podzielili się punktami

I liga K: Joker i Nike podzielili się punktami

Podziałem punktów zakończył się mecz 5. kolejki spotkań zaplecza Orlen Ligi pomiędzy beniaminkami ze Świecia i Węgrowa. Lepsze okazały się siatkarki Jokera, które po emocjonującym spotkaniu rzutem na taśmę wygrały tie-breaka.

W tym sezonie na parkietach I ligi nadspodziewanie dobrze radzą sobie wszyscy beniaminkowie. Dlatego też wiele dobrego spodziewano się po meczu w Świeciu, gdzie miejscowy Joker podejmował drugą do tej pory w tabeli Nike Węgrów. Spotkanie już od pierwszych akcji było zacięte, a wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero w połowie seta podopieczne Roberta Kupisza zaatakowały odważniej i wykorzystując błędy rywalek, odskoczyły na kilka punktów. – Moje dziewczyny bardzo się denerwują, dlatego początki spotkań są dla nas bardzo trudne – tłumaczył Mariusz Bujek.W premierowej odsłonie meczu cały czas musieliśmy gonić węgrowianki, a w połowie seta pozwoliliśmy im uciec, stąd przegrana do 19 – dodał szkoleniowiec Jokera.

Druga partia toczyła się już pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali do 18, ale po zmianie stron do głosu ponownie doszły siatkarki z Mazowsza i to one dyktowały warunki gry, pewnie zwyciężając do 17. – Drugi set był wręcz koncertowy w naszym wykonaniu. Nie popełnialiśmy błędów, będąc skutecznymi na siatce. W trzeciej odsłonie meczu już nam tego zabrakło, stąd Nike prowadziła 2:1 – powiedział trener Bujek, którego zespół doprowadził do tie-breaka, wygrywając czwartego seta 25:20. – To była prawdziwa wojna. Prowadziliśmy już pięcioma punktami, ale rywalki nas doszły. Kiedy odskoczyliśmy jeszcze raz, po chwili ponownie był remis. Dopiero w samej końcówce udało nam się wypracować przewagę, której nie oddaliśmy do końca seta – dodał.

Tie-break tak jak początek pierwszego seta był wyrównany. – Zarówno my, jak i węgrowianki szliśmy w łeb w łeb. W samej końcówce udało nam się złamać przeciwnika i wygrać do 12 – cieszył się szkoleniowiec beniaminka ze Świecia. – Nike to niezły zespół, trudny i bardzo dobrze radzący sobie w obronie – zakończył Mariusz Bujek, którego zespół z zaległym meczem plasuje się obecnie na 7. pozycji I ligi kobiet.

Joker Świecie – Nike Węgrów 3:2
(19:25, 25:18, 17:25, 25:20, 15:12)