Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Rybak: Miejsce w czwórce jest w naszym zasięgu

Radosław Rybak: Miejsce w czwórce jest w naszym zasięgu

fot. archiwum

Siatkarze Espadonu Szczecin po pięciu kolejkach I ligi są na 5. miejscu w tabeli. Ich aspiracje sięgają jednak znacznie wyżej... - Wydaje mi się, że czwórka jest w naszym zasięgu i będziemy się o nią starać - mówi Radosław Rybak, prezes drużyny.

Siatkarze Espadonu Szczecin są beniaminkiem na zapleczu ekstraklasy. Działacze z klubu na Pomorzu chcą odbudować dawną świetność siatkówki w tym mieście. – Taki pomysł zbudowania fajnej siatkówki w Szczecinie był już dawno. Być może nie mój, a Kuby Markiewicza, który jest z tym miastem związany rodzinnie i zależy mu na odbudowaniu tej dyscypliny – przyznał Radosław Rybak, prezes klubu.

Jednak takie przedsięwzięcie wymagało silnej woli i przede wszystkim odpowiednich środków finansowych, które udało się zgromadzić. – Żeby grać w pierwszej lidze czy wyżej, trzeba dysponować określonymi pieniędzmi. Dobrze też jest coś wiedzieć w tym temacie, mieć doświadczenie – ocenił Rybak. Decyzją, która ma przybliżyć Espadon Szczecin do sięgnięcia na siatkarskie szczyty, było zatrudnienie trenera Przemysława Michalczyka. – Przemka znamy bardzo dobrze. Ja zdobywałem z nim złoto jeszcze w Jastrzębskim Węglu. To jest trener z PlusLigi, który ma już jakieś doświadczenie, a do tego jest naszym kolegą, nie ma co tego ukrywać. Michalczyk pracował jako II trener w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, a swoją karierę trenerską zaczynał w Bielsku-Białej.

Drużyna ze Szczecina ma cechować się wyjątkowym profesjonalizmem. – Wiele drużyn trenuje naprawdę miernie. Jest kilka ekip, których trening odstaje, nie jest takiej jakości, jakiej powinien być. My absolutnie nie chcemy sobie na to pozwolić – stwierdził prezes zespołu z północy Polski. Pytany o przyszłość nie wyklucza ubiegania się o akces do PlusLigi. – Wydaje mi się, że bylibyśmy gotowi. Ale oczywiście nie możemy tego zrobić sami, potrzebne byłoby wsparcie z różnych stron – zaznaczył Rybak.źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved