Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac Bydgoszcz walczył, ale trzy punkty dla bielszczanek

Orlen Liga: Pałac Bydgoszcz walczył, ale trzy punkty dla bielszczanek

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz ambitnie walczyły, nie były wcale tłem dla faworytek z Bielska-Białej. Ostatecznie jednak w trzech setach triumfowały podopieczne Leszka Rusa, które do domów wrócą z trzema punktami na koncie. Walki jednak nie brakowało.

Początek meczu był wyrównany, dopiero po znakomitym plasie Heleny Horki i błędzie rywalek bielszczanki odskoczyły na 7:4. Po akcji Aleksandry Trojan zespoły zeszły na przerwę techniczną (8:4). Pałacanki zdołały zbliżyć się na jeden punkt, ale po akcji Kolety Łyszkiewicz było już 10:7. Podopieczne Agaty Kopczyk starały się odrobić straty, ale wkrótce, po akcjach Wilk i Heike Beier, na tablicy było już 15:10 dla gości. Po autowym ataku Zuzanny Czyżnielewskiej zespoły przy stanie 16:11 zeszły na drugą przerwę techniczną. Błędy bielszczanek pozwoliły gospodyniom zbliżyć się na 15:16. Kolejne kilka akcji na swoją korzyść rozstrzygnęły jednak przyjezdne, które odskoczyły tym samym na 21:15 dzięki znakomitej grze w kontrataku. W końcówce obie ekipy popełniały sporo błędów w zagrywce (24:18). Błędy w przyjęciu i w ataku sprawiły, że bielszczanki straciły nieco swojej przewagi (24:22). Ostatecznie po bloku na Kindze Dybek sędzia odgwizdał koniec seta.

Kolejną odsłonę podopieczne trenera Rusa rozpoczęły znakomicie, po dobrych zagrywkach Aleksandry Trojan było już 7:2. Po ataku ze środka Małgorzaty Lis, na przerwie technicznej było 8:4. Rywalki zbliżyły się na dwa, trzy oczka, ale w dalszym ciągu to bielszczanki przeważały. Miejscowe się nie poddawały i po ataku Weroniki Fojucik doprowadziły do remisu 12:12, a po ataku Patrycji Polak wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Od tego momentu wymiana ciosów trwała w najlepsze. Bielszczankom udało się odskoczyć na 21:19, a po ataku znakomicie grającej Heleny Horki i bloku na Czyżnielewskiej było już 24:20. Ostatecznie autowy atak Fojucik zakończył tę część meczu.

Po asie serwisowym Natalii Misiuny gospodynie prowadziły w trzecim secie 4:2, a na pierwszej przerwie technicznej już 8:5. Dzięki dobrym zagrywkom Patrycji Polak gospodynie miały już pięć oczek przewagi (11:6). Znakomita gra w bloku siatkarek z Bielska-Białej pozwoliła im się zbliżyć na 10:12. Chwilę później, przy zagrywce Natalii Bamber-Laskowskiej, na tablicy był już remis 13:13. Do drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu, po niej jednak dobra zagrywka Trojan i błędy rywalek spowodowały, że zrobiło się 20:16 dla bielszczanek. Dzięki dobrej zagrywce Zuzanny Czyżnielewskiej gospodynie odrobiły część strat, ale dzięki dobrej zagrywce Lucie Muhlsteinovej i znakomitym akcjom Natalii Strózik i Małgorzaty Lis było 23:19. Po ataku Natalii Bamber-Laskowskiej bielszczanki miały piłki meczowe (24:20). Kilka minut później ta siatkarka zakończyła mecz udanym zbiciem.

MVP meczu: Aleksandra Trojan

Pałac Bydgoszcz – BKS Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 20:25, 21:25)

Pałac: Polak (9), Biedziak (2), Misiuna (11), Twardowska (1), Czyżnielewska (13), Śmieszek (10), Korabiec (libero) oraz Pieczka, Dybek (1), Skorupa, Bałdyga i Fojucik (5)
BKS: Horka (16), Lis (7), Muhlsteinova (2), Trojan (9), Beier (11), Łyszkiewicz (3), Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska (6), Strózik (5) i Wilk