Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: „Mineralne” wciąż bez porażki

Orlen Liga: „Mineralne” wciąż bez porażki

W Ostrowcu Świętokrzyskim beniaminek zmierzył się z zespołem z Muszyny. Podopieczne Bogdana Serwińskiego tylko w pierwszym secie pozwoliły gospodyniom nawiązać wyrównaną walkę. W kolejnych dwóch partiach pojedynek był jednostronny.

Muszynianki bardzo szybko zbudowały przewagę w konfrontacji z ostrowieckim beniaminkiem. Po autowym ataku Sophie Godfrey podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 3:0, ale miejscowe KSZO nie dawało za wygraną i dzięki skutecznemu blokowi Barbary Bawoł traciło do rywalek tylko jedno oczko (4:5). Karolina Ciaszkiewicz-Lach wyprowadziła jeszcze „mineralne” na dwa punkty przewagi, jednak po asie serwisowym Kamili Ganszczyk przy Świętokrzyskiej było 7:7. Od tego momentu, mimo że inicjatywa wciąż leżała po stronie zespołu z Doliny Popradu, obie ekipy szły punkty za punkty. Dopiero przy stanie 11:11 przyjezdne zaczęły uciekać drużynie Dariusza Parkitnego. Najpierw Polski Cukier Muszynianka prowadził 13:11, a po asie serwisowym Karoliny Różyckiej zrobiło się 17:12 dla gości. Ostrowczanki pokazały jednak charakter, doprowadzając do zaciętej końcówki. Bawoł asem serwisowym zmniejszyła straty KSZO do stanu 15:17, a po kolejnej punktowej zagrywce przyjmującej beniaminek remisował 17:17. Podopieczne Bogdana Serwińskiego stały jak zaczarowane i po stracie siedmiu punktów z rzędu przegrywały 17:19. Muszynianki zdołały się jeszcze wzbić na wyżyny umiejętności i tuż przed decydującymi piłkami doprowadziły do wyrównania (22:22), a po ataku Różyckiej ustawiły wynik pierwszej partii na 26:24.

Drugi set dla siatkarek z Ostrowca Św. rozpoczął się wręcz koncertowo. Podopieczne trenera Parkitnego wykorzystując błędy przeciwnika, po kontrze Joanny Kuligowskiej prowadziły 4:0. Mimo że przyjezdne starały się przejść do kontrofensywy na pierwszej przerwie technicznej utrzymywało się trzypunktowe prowadzenie beniaminka Orlen Ligi. Zespół z Muszyny próbował zniwelować straty, ale za każdym razem KSZO uciekało na 3-4 punkty. Przy stanie 9:13 o czas dla zespołu gości poprosił Bogdan Serwiński, który w przerwie starał się pobudzić zawodniczki. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem sporym zagrożeniem dla przeciwnika była zagrywka Natalii Kurnikowskiej, po której Polski Cukier Muszynianka wyszedł na 20:14. Dopiero błąd muszynianek przełamał niemoc siatkarek Dariusza Parkitnego, które do końca seta były tłem dla rozkręcających się z akcji na akcję „mineralnych”.

Po zmianie stron prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Najpierw po ataku Katarzyny Brojek KSZO prowadziło 2:1, a po kontrze Sylwii Wojcieskiej było 5:3 dla przyjezdnych, którzy utrzymywali dwupunktową zaliczkę do przerwy technicznej. Po wznowieniu gry ostrowczanki co prawda wyrównały przy stanie 9:9, ale podopieczne trenera Serwińskiego błyskawicznie odskoczyły na 14:10. Beniaminek miał problemy ze skończeniem własnych ataków, które rozbijały się o szczelny blok muszynianek. Goście całkowicie przejęli inicjatywę na boisku i po kontrze Ilony Gierak prowadzili 20:13. Zespół z Ostrowca Św. był w stanie odpowiedzieć tylko pojedynczymi akcjami Ganszczyk i Kuligowskiej, przegrywając po bloku Różyckiej 17:25.

MVP meczu: Paulina Maj

KSZO Ostrowiec Św. – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3
(24:26, 17:25, 17:25)

KSZO: Brojek (8), Ganszczyk (4), Bawoł (7), Wójcik (5), Kuligowska (11), Godfrey (6), Nowakowska (libero) oraz Grzelak (3), Wasiliewa (2), Duda, Scibisz i Tobiasz
Muszynianka: Różycka (14), Wojcieska (10), Ciaszkiewicz-Lach (8), Radenković (1), Plchotova (5), Hatala (12), Maj (libero) oraz Gierak (2), Jasińska (2), Sosnowska,  Carter i Kurnikowska (4)