Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magda Jagodzińska: Nadszedł czas, by wygrywać

Magda Jagodzińska: Nadszedł czas, by wygrywać

fot. archiwum

Siatkarki Developresu Rzeszów przełamały serię spotkań bez zwycięstwa i w starciu z legionowiankami zainkasowały komplet punktów. - Nadszedł czas, by wygrywać - mówiła po tej wygranej Magda Jagodzińska, atakująca rzeszowianek.

Zawodniczki beniaminka Orlen Ligi sprawiły miłą niespodziankę swoim kibiciom i pewnie pokonały Legionovię Legionowo na własnym parkiecie. Radości po tym zwycięstwie nie ukrywała atakująca Developresu, Magda Jagodzińska.Jest to mecz wygrany i dlatego najbardziej cieszy. Poprzednie spotkanie przeciwko Chemikowi Police również zagrałyśmy w miarę poprawnie. Tutaj naprawdę musiałyśmy walczyć, było wiele trudnych momentów – przyznała siatkarka, zwracając uwagę na dobrą postawę swojej drużyny także w poprzednich spotkaniach. Rzeszowianki „urwały” punkty Budowlanym Łódź, a momentami potrafiły także walczyć jak równy z równym z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police.

Gospodynie w najważniejszych momentach meczu zachowały więcej spokoju i to zadecydowało o ich sukcesie, choć wynik 3:0 nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. – Nie udało nam się uniknąć niepotrzebnych błędów, ale w końcówkach potrafiłyśmy wyjść z opresji i rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Jagodzińska dostrzegła również słabości, z którymi borykają się rzeszowianki. – Ryzykowałyśmy zagrywką, bo chciałyśmy odrzucić nasze przeciwniczki od siatki. Pomimo tego uważam, że nie możemy popełniać aż tylu błędów w tym elemencie. Wtedy być może mielibyśmy szansę na zakończenie setów z wyższą przewagą, nie doprowadzilibyśmy do tak zaciętych końcówek – mówiła atakująca o potencjalnych rezerwach w możliwościach swojej ekipy.

Zawodniczka wyraziła nadzieję, że ten mecz okaże się dla jej koleżanek przełomowy. – Mówiłyśmy przed meczem, że chcemy przełamać tę złą passę. Gratulowano nam pięknych, ale jednak przegranych spotkań. Nadszedł jednak czas, by wygrywać w tej lidze. Nie możemy cały czas zadowalać się jednym punktem – zakończyła Jagodzińska.Po zwycięstwie w Łodzi wydawało się, że legionowianki nabrały dojrzałości i pewności siebie, tak potrzebnej młodym zespołom. – Każda z nas wiele potrafi. Wszystkie jesteśmy dobrymi zawodniczkami. Dzisiaj być może psychicznie moja forma nie była tak dobra jak w poprzednim meczu – stwierdziła Monika Bociek, krytycznie oceniając swoją postawę w tym spotkaniu. – Miałyśmy nadzieję, że tamta wygrana otworzy nową kartę, że będziemy silniejsze psychicznie. Na pewno brakowało nam Kasi Wysockiej, po jej zejściu z boiska pogorszyło się nasze przyjęcie – mówiła przyjmująca legionowianek. Podstawową libero legionowianek z powodu kontuzji musiała zastąpić 18-letnia Krystyna Pietraszkiewicz.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved