Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Sęk: Te pięć kolejek to dla nas spore rozczarowanie

Jacek Sęk: Te pięć kolejek to dla nas spore rozczarowanie

fot. Effector Kielce

Pięć porażek, dwa ugrane sety, zaledwie jeden punkt. Tak źle kielecki zespół nie rozpoczął żadnego z czterech sezonów w siatkarskiej elicie. - Problem nie leży w braku umiejętności zawodników, tylko w głowach - uważa Jacek Sęk, prezes Effectora.

Początek rozgrywek w wykonaniu ekipy Dariusza Daszkiewicza rozczarowuje tym bardziej, że wśród dotychczasowych rywali nie było jeszcze choćby jednego z wielkiej czwórki ligi. Mało tego, każdego z nich (poza Transferem Bydgoszcz) kielczanie byli w stanie pokonać w ubiegłym sezonie. – Nie da się ukryć, że te pięć kolejek to dla nas spore rozczarowanie. A jeszcze bardziej styl niektórych porażek. W Warszawie potrafiliśmy przegrać wygrany mecz, ostatnie spotkanie z Częstochową przy odpowiednim podejściu do gry w końcówkach też powinno skończyć się inaczej. Nie chcemy i na pewno nie będziemy szukać usprawiedliwienia w problemach zdrowotnych, ale kontuzje na kluczowych pozycjach na pewno nie ułatwiają nam sytuacji – przyznaje sternik kieleckiego klubu.

Nietrudno wskazać tę formację, z której obsadą i postawą mają w Effectorze największy ból głowy. Kłopoty z barkiem już w pierwszych trzech spotkaniach wyraźnie hamowały grę podstawowego atakującego Sławomira Jungiewicza, by w końcu całkowicie uniemożliwić mu wyjście na parkiet, a jego zmiennik Bartosz Krzysiek do Kielc przybył z nie do końca wyleczonym urazem kręgosłupa. – Ściągnęliśmy takiego zawodnika, na którego aktualnie było nas stać – tłumaczy Jacek Sęk.

Podpisując z nim dwuletnią umowę, świadomie daliśmy mu czas na odbudowanie formy. Jestem przekonany, że z meczu na mecz będzie w coraz lepszej dyspozycji, zresztą już z Częstochową pokazał, że potrafi udźwignąć ciężar gry – dodaje. Obaj nominalni atakujący nie mogli do tej pory liczyć na pomoc ze strony Rozalina Penczewa. Bułgar od początku sezonu prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, dość powiedzieć, że udanie zakończył zaledwie 9 ataków na 38 prób. – Świetnie prezentował się w sparingach, bardzo dobrze wygląda na treningach, w meczach chyba zawodzi psychika – zastanawia się prezes Effectora.Autor: Kamil Jóźwik, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved