Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Jednostronne widowisko w Wyszkowie

I liga M: Jednostronne widowisko w Wyszkowie

Znakomicie w pierwszej części sezonu radzą sobie w Krispol I lidze mężczyzn siatkarze Campera Wyszków, którzy z kompletem 18 punków na koncie są liderem tabeli. W sobotę nie dali najmniejszych szans Pekpolowi Ostrołęka.

Pierwszy set tylko na początku był wyrównany. Wyszkowski zespół dobrze grał blokiem i już na pierwszą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem. Na parkiecie dominował tylko jeden zespół. Camper prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:9, kiedy sędziowie odgwizdali podwójne odbicie u Dominika Zalewskiego. Po przerwie zaczęli punktować gracze z Ostrołęki, najpierw Karol Szczygielski, potem skuteczny blok podopiecznych duetu Dudziec/Nowaczyk dał Pekpolowi 12. punkt i było 16:12 dla Campera. Chwilę później swój zespół poderwał ponownie Sebastian Wójcik, który popisał się asem serwisowym, i było 18:12. Dodatkowo siatkarze z nad Narwii dwukrotnie uderzali w siatkę po atakach i było 20:12. Premierową odsłonę asem serwisowym zakończył Jakub Peszko i było 1:0 dla Campera.

Przebieg drugiej odsłony był niemal identyczny, Camper zdominował sytuację na boisku. Gracze z Ostrołęki ponownie popełniali zbyt wiele błędów własnych, oddając swoim rywalom wiele punktów za darmo. Po bloku na Damianie Wierzbickim Camper prowadził 18:12. Potem w szeregi gospodarzy wkradło się nieco nerwowości i przewaga stopniała do czterech punktów. Szybko z opresji wyprowadził swój zespół Jakub Kowalczyk, który pojedynczym blokiem powstrzymał Damiana Borucha. Drugiego seta również zakończył efektowny blok Bartosza Zrajkowskiego i było już 2:0 na korzyść drużyny Jana Sucha.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set tym razem bardzo dobrze rozpoczęli goście. Zagrywką celował w przyjmujących rywali Piotr Milewski i było 3:0 dla Pekpolu. Do remisu wyszkowianie doprowadzili dopiero po pierwszej przerwie technicznej, kiedy trzy ataki pod rząd skończył Łukasz Kaczorowski. Potem mieliśmy chwilę wyrównanej gry, jednak w szeregi Pekpolu wróciły demony z poprzednich setów – błędy własne. Grzegorz Białek uderzył w aut, a przyjmujący z Ostrołęki nie poradzili sobie z zagrywką Kowalczyka i było 15:13. Szesnasty punkt gracze Campera zdobyli po błędzie przekroczenia linii środkowej przez jednego z graczy biało-czerwonych. Po drugiej przerwie technicznej ponownie w aut uderzył Białek, zablokowany został Szczygielski i było 19:14 dla Campera. W końcówce przyjmujących z Wyszkowa postraszył jeszcze Szczygielski, jednak na odmianę losów seta było za późno. To Camper rozbił Pekpol 25:18 i w całym meczu triumfował 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Bartosza Zrajkowskiego.

Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:16, 25:18, 25:18)