Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kąkolewska: Sopocianki postawiły trudne warunki

Agnieszka Kąkolewska: Sopocianki postawiły trudne warunki

fot. Łukasz Krzywański

Walczyłyśmy o wygraną, ale to był pierwszy przeciwnik w tym sezonie w meczu o punkty, który aspiruje do gry o najwyższe cele. Niestety trochę zabrakło do zwycięstwa - po porażce 2:3 z Atomem Treflem Sopot mówi środkowa wrocławianek Agnieszka Kąkolewska.

Dużo emocji, olbrzymia wola walki na parkiecie z waszej strony, a mimo to porażka i zaledwie jeden punkt po meczu z drużyną z Sopotu.

Agnieszka Kąkolewska: – Walczyłyśmy o wygraną, ale to był nasz pierwszy przeciwnik w tym sezonie w meczu o punkty, który aspiruje do gry o najwyższe cele. Wcześniej mierzyłyśmy się jednak z nieco słabszymi rywalami, więc trudno było nam przed meczem spekulować na temat wyniku. Przygotowałyśmy się na trudny pojedynek i myślę, że walczyłyśmy ze wszystkich sił, pokazując w wielu chwilach duży charakter. Niestety trochę zabrakło do zwycięstwa, ale przed nami jeszcze wiele ważnych meczów i mam nadzieję, że następnym razem wynik będzie na naszą korzyść.

Za ambicję i walkę na pewno można was w tym meczu pochwalić. Za to nagana należy wam się chyba za zbyt dużą ilość własnych błędów. Obrazowo to przedstawiając, dzisiaj w pewnym momencie zastanawialiśmy się, czy antenka na lewym skrzydle wytrzyma trudy tego pojedynku, bo tak często była przez was obijana…Antenka to jedno, ale oprócz tego popełniłyśmy wiele błędów w polu serwisowym. Wydaje mi się, iż również o porażce w piątym secie przesądził początek, w którym zbyt często zagrywałyśmy w aut i nie potrafiłyśmy właściwie wprowadzić piłki do gry, przez co rywalki szybko nam uciekły na kilka punktów. Na pewno mamy nad czym pracować, ale musimy pamiętać o tym, iż jest to dopiero początek sezonu i jeśli mamy na jakichś porażkach skorzystać i wyciągnąć wnioski, to właśnie w takich chwilach jak ta dzisiejsza.

Rywalki zupełnie odrzuciły was w tym meczu od siatki swoimi agresywnymi zagrywkami.

– Dziewczyny z Sopotu dysponują bardzo dobrą zagrywką, czego miałyśmy świadomość przed meczem. Niestety nie zrealizowałyśmy naszych zamierzeń i mimo braku perfekcyjnego przyjęcia nie potrafiłyśmy nadrobić błędów naszym atakiem. W tym pojedynku zawiodło nas wiele elementów.

Nie brakuje wam trochę „siły ognia” na skrzydłach? Maren Brinker, Katarzyna Konieczna czy Bogumiła Pyziołek potrafiły kończyć wysokie piłki. Nowe zawodniczki póki co mają z tym spore problemy.

Obecny skład jest bardzo wyrównany, przez co trener może dużo rotować, również na skrzydłach, a wówczas przeciwniczki mają o wiele większe trudności z analizą naszej gry ofensywnej i stawianiem właściwego bloku. Nie chcę patrzeć na siatkarki, których w obecnym składzie z nami nie ma. Powiem tylko, że moim zdaniem tej drużynie niczego nie brakuje i jeszcze nieraz pokażemy swoją wartość.

To może spójrzmy na moment na rywalki, bo Atom Trefl Sopot wydaje się zespołom silniejszym i lepiej poukładanym od tego sprzed roku.

– Sopocianki mają silniejszy skład, co nie zaskakuje, ponieważ po trzecim miejscu zajętym na koniec poprzednich rozgrywek, w Atomie Treflu na pewno nikt nie mógł być zadowolony i postanowiono pokusić się o wzmocnienia, które pozwolą w tym sezonie walczyć o powrót na szczyt. Zresztą Chemik Police też dokonał ciekawych wzmocnień, więc w czołówce nie ma słabych zespołów.

Jakie elementy Impel powinien poprawić w pierwszej kolejności przed kolejnym meczem z Tauronem Dąbrową Górniczą?

– Na pewno musimy popracować nad tym, by w meczu popełniać mniej własnych błędów. Co prawda siatkówka to gra błędów, ale my popełniłyśmy ich w tym spotkaniu zbyt dużo i należy te problemy wyeliminować. Oprócz tego każda z nas ma indywidualne zadania, nad którymi musi pracować, więc poświęcimy na te elementy najbliższy tydzień i wierzę, że w Dąbrowie nasza gra będzie wyglądała o wiele lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved