Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sergio: Kibice wiele od nas oczekują

Sergio: Kibice wiele od nas oczekują

fot. cbv.com.br

Sezon w brazylijskiej Superlidze rozpocznie się lada dzień. Jednym z faworytów do tytułu jest Sesi-SP Sao Paulo, w którym gra wiele gwiazd brazylijskiej siatkówki. - Utrzymaliśmy kręgosłup zespołu i dokonaliśmy wzmocnień - przyznał Sergio Santos.

Rozgrywki brazylijskiej Superligi mężczyzn rozpoczną się już w ten weekend. Dla wszystkich fanów siatkówki z Kraju Kawy sezon 2014/2015 będzie niezwykle interesujący, ponieważ większość zespołów przeprowadziło kilka ciekawych transferów. Najmocniejsze zespoły jak Sada Cruzeiro czy Sesi-SP nie dokonały jakiejś drastycznej przebudowy i w ich składach wciąż widać tych samych liderów, jednak pojawiły się także nowe twarze. Największym królem „polowania” został Funvic Taubate, który od podstaw zbudował cały skład i zakontraktował m.in. Felipe Fontelesa, Raphaela czy Dante Amarala. Czy dzięki napływowi nowych zawodników rozgrywki Superligi będą równiejsze i do walki o tytuł włączy się więcej niż 3-4 zespoły? – Według mnie tegoroczne rozgrywki Superligi będą jeszcze trudniejsze. Wiele zespołów solidnie się wzmocniło, a co za tym idzie podniósł się poziom rozgrywek i być może będzie więcej równych i zaciętych spotkań – przyznał wicemistrz świata Ricardo Lucarelli.Wydaje mi się, że tytuł mistrzowski trafi w ręce jednej z kilku drużyn, a nie tak jak w poprzednich latach – jednej z dwóch czy trzech. Dużo wielkich nazwisk zagra w tym sezonie w Taubate i wydaje mi się, że to będzie jeden z kandydatów do tytułu. Nie przekreślam jednak szans każdego innego zespołu, bo wszyscy trochę poprawili swoje składy i są mocniejsi. Jak wiemy, w siatkówce nie można podejść lekceważąco do żadnego przeciwnika i trzeba być skupiony na każdej piłce – uzupełnił Lucas Saatkamp.

W ekipie wicemistrzów Brazylii nie doszło do tak radykalnych zmian jak na przykład w Taubate. Trener Marcos Pacheco zatrzymał w ekipie Murilo Endresa, Lucarellego, Lucasa Saatkampa, Sergio Santosa czy rezerwowych Mao i Fabio. Nie obyło się także bez strat. Z Sao Paulo pożegnał się bowiem Sidao, który wybrał ofertę z Taubate oraz Evandro Guerra, Renan Buiatti czy Sandro. Nowymi twarzami w ekipie srebrnych medalistów z zeszłego roku pojawił się za to doświadczony rozgrywający Marcelinho, środkowy Riad Ribeiro oraz atakujący Theo Lopes, który ostatni rok spędził w lidze argentyńskiej. Z taką „paką” Sesi celuje w zwycięstwo na wszystkich frontach. – Kibice wiele od nas oczekują. Czekają nas trudne mistrzostwa kraju, w których postaramy się wejść na nasz najwyższy poziom, by osiągnąć sukces. Wydaje mi się, że Sesi jest gotowe, by grać o najwyższe cele, choć nie ukrywajmy, że nie będzie łatwo. W Superlidze jest wiele mocnych zespołów. My utrzymaliśmy kręgosłup zespołu i dokonaliśmy wzmocnień jak na przykład przyjście Marcelinho. Wierzę w to, że będzie to dla nas udany sezon na krajowych parkietach – zapewnił najwybitniejszy libero świata, Sergio Santos.My jako Sesi-SP mamy potencjał i możliwości, by zakończyć ten sezon bardzo udanie i osiągnąć zakładane cele – dodał Lucarelli.

Oprócz zmian w kadrach zespołów w brazylijskiej ekstraklasie doszło także do jednej poważnej zmiany w przepisach. Po sezonie testów z setami rozgrywanymi do 21 punktów władze ligi zdecydowały się powrócić do starego systemu i grać do 25 punktów. Wszyscy siatkarze tę decyzję przyjęli z wielką ulgą. – Poza wzmocnieniem ligowych ekip ważną rzeczą jest powrót do 25-punktowych setów. Poprzedni system był niewygodny dla wszystkich – uznał przyjmujący reprezentacji kanarkowych. Sesi-SP sezon 14/15 rozpocznie w środę 29 października. Ich pierwszym rywalem będzie ekipa Montes Claros Volei, z którą zmierzą się na wyjeździe.źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved