Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: AGH Kraków zdecydowanie lepszy od Kęczanina

Puchar Polski: AGH Kraków zdecydowanie lepszy od Kęczanina

Bardzo dobrze spisujący się w ligowych rozgrywkach siatkarze Kęczanina Kęty nie sprostali na własnym boisku AGH 100RK AZS Kraków w meczu Pucharu Polski. Rezerwowy skład trenera Marka Błasiaka nie zdołał urwać nawet seta zespołowi spod Wawelu.

W IV rundzie Pucharu Polski los połączył ze sobą siatkarzy Kęczanina Kęty oraz AZS-u AGH Kraków. W ligowych derbach Małopolski zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Kęt, którzy bez problemów wygrali 3:0, więc krakowianie mieli za co się rewanżować. Ekipa prowadzona przez trenera Kubackiego wystąpiła w najmocniejszym zestawieniu, natomiast gospodarze wystąpili w bardzo rezerwowym składzie. – W pucharowej potyczce wystąpili ci, którzy dotąd w lidze mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich możliwości. Można śmiało powiedzieć, że wystawiliśmy drugą drużynę – przyznał po spotkaniu opiekun Kęczanina, Marek Błasiak. W pierwszej odsłonie na parkiecie praktycznie od początku lekką przewagę mieli krakowianie, którzy ostatecznie wygrali 25:19. Set numer dwa był kompletną deklasacją kęczan. Goście mocno zagrywali, nie wstrzymywali ręki w ataku, natomiast gospodarze byli trochę bojaźliwi i nie mieli żadnych argumentów, by przeciwstawić się dobrze funkcjonującej krakowskiej maszynie (11:25).

Najwięcej walki było w trzeciej partii. Zespół spod Wawelu nie był już tak skoncentrowany i w jego szeregi wkradło się trochę rozluźnienia i dekoncentracji. Dzięki temu gospodarze mogli bardziej rozwinąć skrzydła i nieco napędzić stracha rywalom. Patryk Akala i jego koledzy nie pozwolili jednak na przedłużenie rywalizacji i w końcówce wrócili do swojej dobrej gry. Udało im się zakończyć seta wynikiem 25:22 i całe spotkanie 3:0. – Puchar Polski od początku miał być dla nas tylko przerywnikiem od ligi. Pamiętajmy, że już drugi raz z rzędu przychodzi nam grać trzy mecze w tygodniu. Trzeba zatem umiejętnie gospodarować siłami skromniejszej kadry w porównaniu do innych pierwszoligowców – skomentował porażkę Marek Błasiak.

Kęczanin Kęty – AGH 100RK AZS Kraków 0:3
(19:25, 11:25, 22:25)

Kęczanin: Gandyk, Ogrodniczuk, Ciupa, Macek, Szpyrka, Behrendt, Toczko (libero)
AGH: Górski, Akala, Szalacha, Surma, Smolarczyk, Dzierwa, Głód (libero) oraz Walczykowski i Galiński