Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Paweł Pietkiewicz: Jestem otwarty na wszelkie propozycje

Paweł Pietkiewicz: Jestem otwarty na wszelkie propozycje

fot. archiwum

Paweł Pietkiewicz nadal poszukuje klubu. Zawodnik miał grać w krakowskim AGH, ale ostatecznie opuścił pierwszoligowca. Teraz trenuje i gra w drugoligowym AZS-ie UWM Olsztyn. - Można powiedzieć, że zostałem na lodzie - mówi Strefie Siatkówki.

Jeszcze przed sezonem opuściłeś AGH Kraków, w którym miałeś występować. Co o tym zdecydowało?

Paweł Pietkiewicz: – Klub nabrał wody w usta, więc ja też wolę się nie wypowiadać na ten temat, tym bardziej że całe moje odejście z Krakowa mocno rozciągnęło się w czasie. Cała sprawa ma niejedno ukryte dno. Mogę tylko powiedzieć ze swojej strony, że chciałem grać w AGH i pomóc chłopakom w meczach o ligowe punkty, ale widać nie było mi to pisane.

Miałeś jakąś inną ofertę w momencie wyjazdu z Krakowa?Niestety nie. Kadry wszystkich zespołów były już zamknięte, a ja nie trzymałem opcji awaryjnej w pogotowiu, ponieważ grałem w AGH i tylko na tym byłem skoncentrowany. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Więc można powiedzieć, że zostałem na lodzie.

Gdzie obecnie trenujesz?

Do czasu znalezienia nowego klubu, korzystając z uprzejmości trenera Grygołowicza, trenuję i gram w drugoligowym AZS-ie UWM Olsztyn. Mamy w zespole paru ogranych na wyższym poziomie zawodników, m.in. Artur Jacyszyn czy mój brat – Grzesiek Pietkiewicz. Także o utrzymanie swojego poziomu sportowego się nie martwię. Chciałbym jednak wrócić do wyższej ligi jeszcze w tym sezonie.

AZS UWM II Olsztyn w tym sezonie trafił do grupy 4. Obecnie zajmujecie 3. miejsce w tabeli. Jak na początek sezonu to chyba dobry rezultat?

W czterech meczach zdobyliśmy osiem punktów, to jak na obecny kształt zespołu średni rezultat. Jednak myślę, że gdyby nie to, że w dotychczasowych meczach nie grali często nasi najważniejsi zawodnicy, w tym ostatnio także ja, to mielibyśmy ich trochę więcej.

Jak oceniasz rywali w tej grupie?

Z tabeli wynika, że dotychczas mierzyliśmy się ze słabszymi zespołami. Dopiero pod koniec rundy czekają nas spotkania z zespołami z czuba tabeli, w tym z ekipą z Wołomina, która, sądząc po wynikach, jest najmocniejsza.

W sobotę zmierzycie się z MOS-em Wola Warszawa, który do tej pory swoją grą nie zachwyca. Jak oceniasz wasze szanse w tym pojedynku?

Ciężko jest mi oceniać, kompletnie nie znam na dziś tego zespołu, co roku sporo chłopaków stamtąd odchodzi, na ich miejsce przychodzą nowi. Ale od siebie powinniśmy oczekiwać zwycięstw praktycznie w każdym meczu.

Zamierzasz zostać na stałe w Olsztynie?

Tak jak mówiłem, cały czas rozglądam się za nowym pracodawcą, z klubem z Olsztyna nie łączą mnie żadne zobowiązania. Śledzę na bieżąco, co dzieje się w innych drużynach, a ponieważ czasu do zamknięcia okna transferowego jest sporo, to jestem optymistą w tym temacie.

Nie myślałeś może o wyjeździe poza granice kraju?

Zagranicznym opcjom transferu też nie mówię nie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ja póki co jestem otwarty na wszelkie propozycje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved