Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Czy pilanki wykorzystają słabszą dyspozycję rywalek?

Orlen Liga: Czy pilanki wykorzystają słabszą dyspozycję rywalek?

fot. archiwum

Siatkarki z Piły w sobotę staną przed szansą wywalczenia pierwszych ligowych punktów. Dla drużyny Budowlanych Łódź to starcie to z kolei szansa na odbudowanie pewności siebie po niespodziewanej porażce w ostatniej kolejce spotkań.

Pilanki przed rozpoczęciem sezonu na pewno nie stawiane były na równi z potentatami Orlen Ligi. Potencjał podopiecznych Dominika Kwapisiewicza długo pozostawał niewiadomą, ale pierwsze spotkania pokazały, że zawodniczki PGNiG Nafty Piła mają jeszcze nad czym pracować. W pojedynkach z drużynami z Muszyny i Bielska-Białej ugrały zaledwie po secie. „Mineralne” wykorzystały słabość swoich rywalek szczególnie w drugiej partii, pozwalając im na zdobycie zaledwie dziewięciu oczek. Zawiodły siatkarki, które miały okazać się ostoją pilskiej ekipy. Ogromne problemy z przyjęciem zagrywki miały Justyna Raczyńska (zaledwie 10% piłek dogranych „w punkt”) i Natalia Krawulska. W tej sytuacji nie dziwi również słaba skuteczność atakujących. Katarzyna Nadziałek największym zaufaniem obdarzyła Magdalenę Wawrzyniak i to na niej prawdopodobnie opierać się będzie gra Nafty Piła także w sobotę. Na pochwałę zasłużyła także Marija Milović, środkowa reprezentacji Czarnogóry, będąc najlepiej punktującą siatkarką w swojej drużynie.

Szumne zapowiedzi i wysokie cele, o których tak głośno mówiło się w Łodzi przed sezonem, na razie nie mają odzwierciedlenia w tym, co podopieczne trenera Adama Grabowskiego prezentują na boisku. Strata punktu w Rzeszowie i porażka na własnym terenie z Legionovią Legionowo sprawiają, że włodarze łódzkiego klubu mają o czym myśleć. O ile w pierwszych dwóch setach meczu przeciwko legionowiankom gospodynie dzięki swojemu doświadczeniu zdołały rozstrzygnąć je na swoją korzyść, o tyle ich gra przez całe spotkanie pozostawiała wiele do życzenia. Niewątpliwie największym zaskoczeniem „in minus” jest dla trenera Grabowskiego słaba postawa Sanji Popović. Oddając jednak sprawiedliwość chorwackiej atakującej, w dniu tego meczu Magdalena Śliwa nie potrafiła znaleźć dla niej alternatywy w ofensywie. Popović otrzymała aż 41 piłek, kończąc zaledwie 9… Znacznie gorzej niż w dotychczasowych meczach spisywała się Ewelina Sieczka. Dobre wejście zanotowała natomiast Martyna Grajber, która zarówno w ataku, jak i w przyjęciu prezentowała przyzwoity poziom. Swój debiut w polskiej lidze zaliczyła Valerie Courtois, ale jej dość dobry występ przyćmiła porażka całego zespołu.

Czy po nieudanym początku sezonu łodzianki zagrają wreszcie tak, jak oczekują tego od nich kibice? Okazja ku temu wydaje się nadzwyczaj dogodna. Pilanki nie będą faworytkami tego pojedynku, jednak gospodynie mogą wykorzystać atut własnej hali i pokusić się o niespodziankę. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved