Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Mecz pełen podtekstów we Wrocławiu

Orlen Liga: Mecz pełen podtekstów we Wrocławiu

fot. archiwum

W piątek w hali Orbita miejscowy Impel podejmie PGE Atom Trefl Sopot. Niewątpliwie będzie to mecz pełen podtekstów. Właśnie te dwie drużyny walczyły ze sobą o finał poprzednich mistrzostw Polski, a wtedy górą okazały się wrocławianki.

W tym sezonie największą bronią Impelu wydaje się być Mira Topic, która w czasie ostatniego ligowego pojedynku z Developresem SkyRes Rzeszów była autorką aż siedemnastu oczek dla swojego zespołu. Skuteczność tej zawodniczki nie była zbyt wysoka (38 procent w ataku i 37 w defensywie), choć i tak w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do wygranej 3:1 wrocławskiej ekipy. Podobny wynik osiągnęła Katarzyna Mroczkowska, zdobywając trzy punkty mniej. Siatkarka zapisała na koncie swojego teamu trzy asy serwisowe i tyle samo bloków. Skuteczniejsza w tym ostatnim elemencie siatkarskiego rzemiosła była tylko Agnieszka Kąkolewska, która aż pięć razy stanowiła zaporę nie do przejścia dla rywalek. Mimo wszystko zespół ze stolicy województwa dolnośląskiego nie może zaliczyć zwycięskiego meczu z rzeszowiankami do udanych. Efektywność zawodniczek pozostawiła wiele do życzenia, szczególnie w czwartym secie, kiedy przyjmowały na poziomie osiemnastu procent. Nie ulega wątpliwości, że do wygranej z podrażnionym porażką na własne życzenie Treflem nie wystarczy zdobywanie bezpośrednich punktów w ataku tylko z jednej na trzy piłki.

Po drugiej stronie siatki w piątek swoje umiejętności zaprezentują siatkarki z Pomorza, które w poprzedniej kolejce uległy Chemikowi Police po tym, jak prowadziły 2:0 w setach i 17:12 w trzeciej partii. Te pięć odsłon pojedynku na pewno odbiło się szerokim echem w szeregach sopocianek, które nie ukrywają, że w tym sezonie chcą strącić z piedestału mistrzynie Polski i same ponownie zdobyć pierwsze miejsce w tych rozgrywkach. Ich największym atutem wydaje się być rewelacja ostatniej rundy Brittnee Cooper, która zdobyła 26 punktów, w tym siedem po blokach na przeciwniczkach. – W Atomie czuję się naprawdę dobrze. Zespół jest bardzo fajny. Po raz pierwszy w mojej karierze robię wielki krok do przodu. Olbrzymia w tym zasługa trenera Lorenzo Micellego, który zwraca uwagę na każdy drobny szczegół na treningach, a to bardzo mi pomaga – powiedziała po boju z policzankami. W pojedynku z Chemikiem jej świetna postawa nie ustrzegła jednak „Atomówek” przed błędami. Siatkarki popełniły ich sporo, co odbiło się szczególnie w czwartej partii meczu. – My chyba uwierzyłyśmy, że ten set sam się wygra. Liczyłyśmy na to, że rywal dalej będzie popełniał błędy i że wszystko zmierza ku dobremu dla nas końcowi. Przecież prowadziłyśmy tam bardzo wysoko… Nie wiem co się stało, ale stało się to za szybko, żebyśmy mogły jeszcze zareagować – przyznała zdobywczyni czterech punktów i jednocześnie grająca przez cały pojedynek z trzynastoprocentową skutecznością w ataku Zuzanna Efimienko.

Wydaje się, że w piątek wszyscy kibice mogą oczekiwać bardzo wyrównanego pojedynku. Z całą pewnością obie strony będą chciały pokazać, że towarzyszące ich grze błędy są jedynie wypadkami przy pracy. Nie ulega wątpliwości, że te dwie ekipy mają chęć poprawienia wyników osiąganych w zeszłym sezonie. O wyjątkowej temperaturze nadchodzącego spotkania świadczyć będzie także sportowy kontekst, o którym z pewnością nie będzie można zapomnieć. To właśnie wrocławianki w fazie play-off rozgrywanej w poprzednim sezonie wyeliminowały drużynę z Sopotu z walki o złoty medal, wygrywając rywalizację 3:1. W fazie zasadniczej z kolei górą był zespół, który spotkanie rozgrywał u siebie (oba pojedynki kończyły się w trzech setach dla gospodarza).O tym, kto wyjdzie z tarczą, a kto na tarczy z rywalizacji czwartego i drugiego zespołu Orlen Ligi, dowiemy się już piątek. Początek meczu we wrocławskiej hali Orbita zaplanowany jest o godzinie 18.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved