Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nimir Abdel-Aziz: Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony

Nimir Abdel-Aziz: Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony

fot. Joanna Skólimowska

Pierwsza partia pojedynku ZAKSY z Resovią zapowiadała naprawdę wyrównane spotkanie. Jednak w kolejnych odsłonach to rzeszowianie zaprezentowali wyższy poziom, co pozwoliło wywieźć im z Kędzierzyna-Koźla cenne trzy punkty.

Czego zabrakło w waszej grze, aby w meczu z Resovią przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Nimir Abdel-Aziz:Myślę, że początek tego meczu nie wyglądał źle w naszym wykonaniu. W pierwszym secie graliśmy naprawdę całkiem dobrze. Długo udawało nam się utrzymać prowadzenie. Później niestety zabrakło nam skupienia i uciekło nam kilka bardzo ważnych punktów, co okazało się kluczowe dla tego spotkania. Gdyby udało nam się utrzymać poziom z pierwszego seta, to moim zdaniem losy tego meczu mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej.

Niedawno w waszym zespole pojawiło się kilka nowych twarzy. Jak zatem wygląda kwestia zgrania w ZAKSIE? Zdążyliście się już wszyscy poznać?Mogę śmiało powiedzieć, że zdążyłem już wszystkich poznać. Kilku zawodników dotarło do nas później ze względu na odbywające się mistrzostwa świata lub niespodziewane kontuzje, ale teraz jesteśmy już wszyscy razem. Codziennie trenujemy, więc nie mamy problemów ze zgraniem.

Co twoim zdaniem powinniście zrobić, aby przerwać tę pechową passę porażek?

To jest trudne pytanie. Gdybyśmy to wiedzieli, byłoby zdecydowanie łatwiej. Na pewno w środowym meczu pokazaliśmy już lepszy poziom niż tydzień temu. Powinniśmy wygrać pierwszego i drugiego seta. Moim zdaniem zabrakło trochę dynamiczności i nad tym powinniśmy pracować. Teraz mamy już domknięty skład i mimo że widać pewne niedociągnięcia w naszej grze, to mogę zapewnić, że nad tym pracujemy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie widać efekty.

Jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?

Oczywiście chciałabym walczyć o najwyższe cele z moim zespołem. Ponadto dla mnie ważna jest ciężka praca na treningu. Chciałbym w tym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony i rozgrywać jak najwięcej meczów.

ZAKSA jest twoim pierwszym polskim klubem. Co możesz powiedzieć o poziomie tutejszej ligi? Jak się czujesz w Kędzierzynie-Koźlu?

Siatkówka jest w Polsce numerem jeden, co można było zauważyć podczas tegorocznych mistrzostw świata, kiedy to hale były zawsze pełne. To samo mogę powiedzieć o Kędzierzynie-Koźlu, mimo że jest to małe miasto, to tutaj również siatkówka jest bardzo ważna dla mieszkańców, co jest naprawdę fajne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved