Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji

Michał Ruciak: Wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji

fot. Łukasz Krzywański

- Nerwy są duże. Widać, jak zespół się stara, ale gdy jakaś akcja nie wyjdzie, to chciałbym wejść na boisko i pomóc swojej drużynie, ale niestety nie mogę - tuż po ostatnim meczu stwierdził Michał Ruciak, który na razie poczynania kolegów musi oglądać spoza boiska.

Przed rozpoczęciem sezonu przyjmujący ZAKSY Michał Ruciak doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry w barwach niebiesko-biało-czerwonych. Niewątpliwie obecność kontuzjowanego Ruciaka na boisku bardzo by się przydała drużynie z Kędzierzyna-Koźla. Kiedy to nastąpi? – Trudno cokolwiek powiedzieć. Przede wszystkim lekarze i fizjoterapeuci muszą dać zgodę, abym mógł uczestniczyć w pełni w zajęciach. Jakiś przybliżony termin jest, ale to wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji i jak wypadnie kontrola. Nie chciałbym nic więcej mówić, bo kontrola dopiero będzie, a pewnych informacji będę mógł udzielić dopiero po wizycie u specjalisty – mówił przyjmujący ZAKSY.

Będąc czynnym sportowcem, trudno się ogląda mecz swoich kolegów, siedząc na trybunach. Gdy zespół wygrywa, da się to jeszcze jakoś znieść, natomiast gdy gra się nie układa, jest to bardzo ciężkie przeżycie, bo ma się gdzieś w głowie, że obecność na boisku być może poprawiłaby grę drużyny. – Jest ciężko, każdy zawodnik nie mogąc pomóc drużynie na boisku, przeżywa chyba jeszcze bardziej, niż gdyby był na parkiecie. Nerwy są duże. Widać, jak zespół się stara, ale gdy jakaś akcja nie wyjdzie, to chciałbym wejść na boisko i pomóc swojej drużynie, ale niestety nie mogę – tuż po meczu stwierdził Michał Ruciak.

Słychać dużo opinii o tym, że ZAKSA walczy sama ze sobą. Drużyna potrzebuje wygranej, aby się mentalnie przełamać, uwierzyć we własne siły i możliwość pokonania każdego zespołu. Z taką opinią nie zgadza się Ruciak. – Moim zdaniem walczymy z przeciwnikiem. Zespół jest jak najbardziej zmotywowany do tego, aby iść do przodu i nie ma opcji, aby było inaczej. Walczymy z przeciwnikiem, ale nie zawsze wygrywamy – podsumował zawodnik ZAKSY.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved