Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Mamy potencjał, żeby zdobywać punkty

Maciej Pawliński: Mamy potencjał, żeby zdobywać punkty

fot. Joanna Skólimowska

Trwa pechowa seria beniaminka PlusLigi. Porażki nie zrażają jednak ambitnych będzinian. - Nie mamy co myśleć o konkretnym rywalu, teraz musimy przede wszystkim skoncentrować się na naszej grze - dobrej od początku do końca - zaznacza Maciej Pawliński.

Początek sezonu dla MKS-u Będzin nie był najlepszy. W tym przypadku możemy mówić o trudnym i bolesnym zderzeniu beniaminka z plusligową rzeczywistością?

Maciej Pawliński:Jak na razie tak to się składa, że jest trudno. Ale niestety tak jest z beniaminkami, że ten układ spotkań zakłada, że na początku są trudne mecze z mocnymi rywalami. My już mieliśmy swoje szanse w tym sezonie, żeby ugrać jakiekolwiek punkty, niestety nie wykorzystaliśmy ich. Mecz w Jastrzębiu-Zdroju nie był dobrym spotkaniem w naszym wykonaniu, wręcz trzeba przyznać, że był wyjątkowo słaby. W pierwszych dwóch setach rywal dość mocno przycisnął nas zagrywką, co uniemożliwiło nam wygranie tych fragmentów meczu. W trzecim secie nasza gra już lepiej wyglądała, nawet nieźle w przyjęciu i ataku z pierwszej akcji jednak niestety dla nas w ostatniej partii powtórzył się scenariusz z dwóch pierwszych setów.

W trzecim, wygranym przez was secie nie tylko wynik, ale i sama gra dawała powody do optymizmu. W tej części meczu utrzymywaliście 70% skuteczności w ataku, początek czwartego seta też w waszym wykonaniu był niezły. Wszystko wskazywało na to, że ta gra wkracza na właściwe tory…– Tak to wyglądało, jednak niestety tylko do czasu. Ten początek czwartego seta naprawdę był jeszcze dość dobry, jednak z biegiem czasu powoli każdy się „wyłączał”, a nasza gra prezentowała się coraz gorzej, pojawiały się kolejne błędy. Trudno tak na gorąco powiedzieć, na ile były to nasze pomyłki, a na ile rywal tak dobrze zagrywał, wymuszając na nas gorszą grę w ataku. Niestety ostatecznie w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem nie udało się nam zdobyć ani jednego punktu.

Uleganie presji rywala można zrzucić na karb braku ogrania zespołu w PlusLidze? Ty akurat masz większe doświadczenie, jednak znaczna część waszego zespołu to jednak zawodnicy, którzy rok temu walczyli na zapleczu ekstraklasy.

– Część naszych zawodników co prawda nie grała za wiele w PlusLidze, jednak uważam, że mamy potencjał, żeby zdobywać punkty. Nawet w konfrontacji z wyżej notowanymi przeciwnikami. Tylko trzeba w to wierzyć, bo wydaje mi się, że momentami, po kilku nieudanych akcjach w naszym wykonaniu, ta gra trochę „siada”. Nie powinno tak być, na pewno nie pomagają nam też te dotychczasowe wyniki. Wcześniejsze porażki mają wpływ na psychikę i mamy te niepowodzenia gdzieś w głowie. Nie możemy myśleć o tym co było, o tych przegranych, nawet jeśli one były, to były mecze z teoretycznie mocniejszymi rywalami. W każdym spotkaniu musimy wychodzić mega skoncentrowani, od początku do końca wierząc w zwycięstwo.

Po tych kilku spotkaniach trudno doszukiwać się też wyraźnego lidera w MKS-ie Będzin…

Zgodzę się, że jak na razie nie mamy jednego zawodnika, który byłby w stałej, superformie, ciągnącego grę i będącego liderem. Mamy sporo rotacji, na każdej pozycji. Wynika to chyba też z tego, jak układało nam się dotychczas. Nie wygraliśmy jeszcze żadnego spotkania i trener cały czas szuka optymalnego ustawienia.

Przed wami kolejne spotkanie. Rywal teoretycznie w waszym zasięgu, jednak gdańszczanie start sezonu mieli wręcz wymarzony. Dla was to będzie równie ważne, co trudne spotkanie?

– Oczywiście, będzie trudno, tym bardziej że znów gramy na wyjeździe. Tak to u nas wygląda, że kolejne dwa spotkania będą tymi wyjazdowymi. Nie mamy co myśleć o konkretnym rywalu, teraz musimy przede wszystkim skoncentrować się na naszej grze – dobrej od początku do końca. Wtedy na pewno ten wynik przyjdzie, oczywiście rywal nie będzie łatwy, pozostaje nam jednak dać z siebie wszystko i wierzyć w zwycięstwo, bo stać nas na nie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved