Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Cieszymy się, że udało się wygrać 3:0

Maciej Muzaj: Cieszymy się, że udało się wygrać 3:0

fot. archiwum

PGE Skra po pojedynku w Olsztynie ma na koncie komplet zwycięstw i pewnie przewodzi tabeli PlusLigi. W meczu z AZS-em trener Falasca dał pograć także młodym zawodnikom. - Bardzo się cieszę, że dostałem szansę gry w tym spotkaniu - powiedział Piotr Badura.

Mistrzowie Polski w Olsztynie nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali pewnie w trzech setach. W końcówkach partii Miguel Falasca dał trochę pograć swoim młodym zawodnikom. W pierwszej odsłonie pojawił się Aleksa Brdjović, natomiast w dwóch kolejnych partiach oprócz Serba na boisko wychodzili Maciej Muzaj i Piotr Badura. Zwłaszcza dla 19-letniego środkowego było to cenne doświadczenie. – Bardzo się cieszę, że dostałem od Miguela Falaski szansę gry w spotkaniu z AZS-em Olsztyn. Mam nadzieję, że będę miał więcej okazji do gry i pokazania się w PlusLidze – powiedział po spotkaniu Badura.

Z dobrej strony w czasie końcówek pokazał się Maciej Muzaj. Atakujący zdobył dla swojej drużyny cztery punkty – po jednym zagrywką i atakiem oraz dwa blokiem. – Wiadomo, zwycięstwo bardzo cieszy. Dla nas mecz z taką drużyną jest bardzo ważny i podchodzimy do niego całkiem na poważnie i z maksymalnym skupieniem, bo to są też ważne punkty. Cieszymy się, że udało się wygrać 3:0 – ocenił młody atakujący. – Cały czas dobrze pracujemy, mimo tych licznych wyjazdów jesteśmy w stanie potrenować – może nie dużo, ale bardzo efektywnie, co widać np. po Mariuszu (Wlazłym – przyp. red.) czy po innych zawodnikach, którzy w meczu z AZS-em zagrali bardzo dobrze – podsumował.

Po meczu w Olsztynie Mariusz Wlazły będzie odpoczywał, więc teraz przed Muzajem ważny sprawdzian. Zwłaszcza, że przed PGE Skrą pojedynek z Politechniką Warszawską. Młody atakujący będzie musiał zastąpić mistrza świata. – Jeśli dostał wolne, to nie ma innego wyjścia – śmiał się zmiennik Wlazłego, który teraz będzie miał okazję zagrać w większym wymiarze czasu. Wolne dla Wlazłego to również kolejna szansa dla Piotra Badury.Liczę, że w meczu z Politechniką Warszawską będę miał kolejną okazję do pokazania się, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, by pokazać to, co potrafię – powiedział środkowy.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved