Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zaťko: Mieliśmy kłopoty z przygotowaniem ataku

Juraj Zaťko: Mieliśmy kłopoty z przygotowaniem ataku

fot. Joanna Skólimowska

Akademicy z Olsztyna, choć próbowali z całych sił, w żaden sposób nie mogli przeciwstawić się dominującym cały czas mistrzom Polski. - Mariusz Wlazły udowodnił, że słusznie został uznany MVP mistrzostw świata - podsumował Juraj Zaťko.

Rywal zniszczył was zagrywką i blokiem. Na 75 punktów aż 15 ugrał asami serwisowymi i 12 skutecznymi blokami. To była agresywna gra z jego strony.

Juraj Zaťko:Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Skra jest takim zespołem, który bardzo mocno zagrywa i tym elementem gry zdobywa sporo punktów. Mariusz Wlazły udowodnił, że słusznie został uznany MVP mistrzostw świata. Bardzo dobra zagrywka bełchatowian sprawiła, że mieliśmy kłopoty z przygotowaniem ataku, a to pokazują również statystyki – dwanaście razy zatrzymali nas blokiem.

I naprawdę nie mogliście znaleźć żadnej recepty na to, jak przyjąć, bądź co bądź, atomowe zagrywki?To pytanie do przyjmujących, bo to oni przyjmowali ich zagrywki. Mariusz Wlazły to taki siatkarz, który gdy trafi w piłkę idealnie, to bardzo trudno jest ją przyjąć. W pewnych momentach graliśmy dobrze, ale gdy na zagrywkę wchodził Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal czy Wojtek Włodarczyk, to robili kilka punktów z rzędy. I stąd tak wysoko przegrane sety.

To szukajmy pozytywów – z czego możecie być zadowoleni po spotkaniu ze Skrą Bełchatów?

Nasz gra środkiem była stuprocentowa. Tylko trzy razy zaatakowaliśmy ze środka i tym elementem zdobyliśmy właśnie trzy oczka… więc źle nie było (śmiech).

Trochę się nabiegałeś po tym boisku, goniąc piłkę…

Hmmm, dużo piłek było takich, które wystawiali koledzy, więc do nich biegać nie musiałem…

Już w sobotę mecz z Asseco Resovią Rzeszów, a za tydzień do Uranii przyjeżdża Jastrzębski Węgiel. Nie będzie wam trudno pozbierać się po takim meczu?

Myślę, że nasze mentalne nastawienie do tych spotkań będzie podobne jak do tego ze Skrą. Najpierw chcemy wygrać seta w starciu z nimi, a dalej pomyślimy o tym, aby wygrać kolejne partie i zdobyć przynajmniej punkt. Najważniejszy krok to wygrać set, a później można robić następne kroki.

Autor: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved