Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ekstrim z kompletem punktów wraca do Gorlic

I liga K: Ekstrim z kompletem punktów wraca do Gorlic

fot. Tomasz Tadrała

Trzy punkty z Podbeskidzia wywiódł beniaminek z Gorlic w 4. kolejce spotkań. Siatkarki Grzegorza Silczuka bez większych przeszkód pokonały młode zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia miejscowych, które tylko przez kilka pierwszych akcji utrzymywały inicjatywę. Beniaminek z Gorlic po dość niemrawym początku szybko „zaskoczył” na właściwe tory, najpierw odrobił straty, a następnie sukcesywnie punkt po punkcie powiększał prowadzenie i ostatecznie wygrał do 18. – Początkowo zapowiadało się, że będzie to wyrównany set. Zarówno z naszej strony, jak i ze strony gości było ładne ataki, ale i pojawiały się błędy. W konsekwencji gorliczanki nam odskoczyły i nie udało ich się już dogonić – powiedział Andrzej Peć.

Okazuje się, że po ostatniej porażce, jaką Ekstrim doznał w Świeciu, zespół Grzegorza Silczuka do spotkania w Szczyrku podchodził niezwykle skoncentrowany. – Tamten mecz nam nie wyszedł, dlatego bardzo chcieliśmy zatrzeć pamięć po tej przegranej – przyznał trener gorliczanek, który nie krył również swoich obaw. – Wiedzieliśmy, że SMS będzie troszeczkę mniej wymagającym rywalem, ale grając co trzy dni, trudno jest utrzymać rytm meczowy – dodał Grzegorz Silczuk.

Gorliczankom zależało na tym, aby jak najszybciej zakończyć środowe spotkanie. – Już w najbliższy weekend czeka nas bardzo trudny mecz z dotychczasowym liderem, ŁKS-em Łódź. Stąd za wszelką cenę nie chcieliśmy zbytnio tracić sił – tłumaczył trener beniaminka. Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego dzielnie stawiały czoła w dwóch pierwszych partiach. Z kolei w trzeciej odsłonie meczu całkowicie oddały pole rywalkom. – Jeżeli dobrze wejdziemy w set, potrafimy prowadzić wyrównaną walkę. Niestety, jeżeli się zatniemy na początku, set nam ucieka, podobnie jak powiększająca się strata za przeciwnikiem. Tak było w trzecim secie. Dziewczyny były przytłumione i grało im się bardzo trudno – przyznał Andrzej Peć.SMS PZPS Szczyrk – KRS Ekstrim Gorlice 0:3
(18:25, 20:25, 14:25)

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki spotkań oraz tabela I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved