Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Jasińska: Mamy jeszcze sporo do poprawienia

Gabriela Jasińska: Mamy jeszcze sporo do poprawienia

Podopieczne Bogdana Serwińskiego udanie rozpoczęły sezon 2014/2015, od dwóch zwycięstw 3:1. W sobotę ich rywalem będzie beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Dobrze, że udało nam się zdobyć komplet punktów - mówi Gabriela Jasińska.

Siatkarki z Muszyny już w sobotę zmierzą się z beniaminkiem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Przystąpią do tego spotkania niewątpliwie w dobrych nastrojach i z bojowym nastawieniem.  – Do Ostrowca Świętokrzyskiego jedziemy z bojowym nastawieniem, po 3 punkty. Wierzę, że uda nam się ten mecz wygrać, jeśli od początku będziemy grać z głową i nie będziemy popełniać prostych błędów – mówi Gabriela Jasińska. W swoim ostatnim meczu, 18 października, pomimo nie najlepszego początku zainkasowały komplet punktów z PGNiG Naftą Piła. – Niestety to już drugi mecz, który rozpoczęliśmy od przegranego pierwszego seta. Same do końca nie wiemy skąd się bierze nasza słabsza dyspozycja na początku spotkania. Wydaje mi się, że może to wynikać z braku pełnej koncentracji, gdyż oddałyśmy przeciwniczkom parę punktów po własnych, prostych błędach – zastanawia się rozgrywająca Muszynianki, Gabriela Jasińska.

Potem już było łatwiej, pilanki momentami były wręcz bezradne. Czy po pierwszym secie padły jakieś mocniejsze, bardziej mobilizujące słowa? – Słowa mobilizacji padały również w tym pierwszym przegranym secie, jednak po tej partii mogłyśmy chwilę ochłonąć i zacząć wszystko na spokojnie w kolejnej odsłonie meczu, która okazała się dla nas zwycięska. Uważam, że dobrze pograłyśmy zagrywką w dalszej części meczu, co ułożyło nam grę również w innych elementach – przyznała Gabriela Jasińska.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie zaznały jeszcze w tym sezonie porażki. W stosunku 3:1 pokonały zarówno zespół z Legionowa, jak i Piły. Do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz z Budowlanymi Łódź. Rozgrywająca Muszynianki, jak sama przyznaje, cieszy się z takiego obrotu sprawy i z optymizmem patrzy w przyszłość. – Wynik bardzo cieszy. Dobrze, że udało nam się zdobyć komplet punktów. Mamy jednak jeszcze sporo do poprawienia, ale widać postęp w naszej grze. Mam nadzieję, że z każdym następnym meczem będzie tylko coraz lepiej – mówi Jasińska.

Zawodniczce ciężko było wskazać element gry, który wymaga szczególnej poprawy. – W każdym elemencie znajdzie się coś do polepszenia – mówi. A czego młoda rozgrywająca oczekuje w tym sezonie od samej siebie, od swojej postawy? W klubie na swojej pozycji gra wspólnie z Danicą Radenković. – Oczekuję, a także życzę sobie gry na wysokim poziomie, zbierania doświadczenia. Pokazania się z jak najlepszej strony przy każdej możliwej okazji – kończy Jasińska.